چند دلیل مهم برای اینکه شما نیاز به مراقبت از تلفن همراه خود دارید

موبایلای مدرن امروزی دستگاه های عجیب ای هستن. بر خلاف گوشیای موبایل قدیمی که بزرگ و به طور کامل غیر ظریف بودن، موبایلای جدید مانند لوحهای براقی هستن که از شیشه، فلز، و پلاستیک فشرده ساخته شدن. این بدون معناست که جدا از تواناییای عجیب، گوشیای هوشمند امروزی بسیار شکننده هستن. یه لغزش کوچیک در دست یا افتادن یهویی، ممکنه به اسکرین گوشی آسیب برسونه، بدنه اش رو قر کنه و آسیب جبران ناپذیری به موبایل برسونه.

درخواست زیاد واسه قاب موبایل باعث شده که تولید کنندگان هزاران مدل از شکلای جور واجور گارد و قاب گوشی رو روونه بازار کنن. قیمت قاب گوشی بسیار متنوعه، همینطور کیفیت و تواناییای اونا. بازار امروزی پر از قاب و کاور موبایل با برنده های متفرقه و غیر متفرقه شده. تنوع کیفیت و قیمت باعث شده تا مشتریان قبل از خرید قاب و محافظ واسه گوشی موبایل، چند عامل رو در نظر داشته باشن. اما قبل از هرچیز بگیم به چه دلیل باید قاب موبایل خرید؟

دلیل اول : خط و خشا غیرقابل تعمیرند

هرچقدر هم که ما احتیاط کنیم، بازم استفاده روزمره باعث ایجاد خشای سطحی روی گوشی می شه و این خط و خطوط روی زیبایی ظاهری موبایل اثر میذاره، و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین قابل تعمیر هم نیستن. حتی اگه گوشی شما از دستتون هم نیفته، زمان زیادی رو داخل جیب یا کیف شما قرار داره که باعث می شه روی اون خط و خش ایجاد شه.

دلیل دوم : بعضی از قابا فقط یه محافظ نیستن

بعضی از شکلای جور واجور گارد و قاب گوشی علاوه بر مراقبت از دستگاه، ظاهر جذاب و استایلی شخصی تر به موبایل میدن. قابای جدید در هر طرح و رنگ و واسه هر سلیقه ای هستن. اگه شما بیشتر از اندازه مراقبت به زیبایی قاب موبایلتان اهمیت می دین، باید بدونین که انتخابای زیادی دارین. بعضی از دختر خانوما به چشم یه عروسک به گوشی خود نگاه می کنن و هر روز یه قاب جدید تن گوشی خود می کنن. یه سریای دیگه هم که دنبال یه قاب موبایل منحصر به فرد و خاص واسه خود می گردن، می تونن از شرکتایی که به صورت سفارشی قاب موبایل میسازن، قاب مورد علاقه خود رو سفارش بدن.

دلیل سوم : گوشیای جدید خیلی باریک و سبکند

یکی دیگه از دلایلی که ما باید واسه گوشی خود قاب بخریم سطح لغزنده موبایلای جدیده. مشکل موبایلای زیبای امروزی لیز بودن اوناس. یه قاب موبایل خوب می تونه گوشی رو خوش دست تر کنه و از لیز خوردن اون در دستتون جلوگیری کنه. در این صورت موبایلتان هم کمتر به زمین میفته و هم آسیب نمی بینه.

با اینحال دلایل و دلایل دیگه، خرید قاب و گارد محافظ واسه گوشی موبایل بسیار لازم می شه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین در این مقاله می تونین راهکارهای خلاقانه ای واسه جلوگیری از لیز خوردن موبایل خود پیدا کنین.

شکلای جور واجور مدلای قاب، کاور و محافظ گوشی موبایل

بعضی از قابای موبایل واسه زیبایی و نشون دادن به گوشی موبایل ساخته شدن. در حالی که، یه سریای دیگه مراقبت ۱۰۰% رو تضمین می کنن. براساس طراحی و تواناییا، کاورهای گوشی به چند دسته تقسیم می شن:

کیف گوشی: معمولا از پارچه های نرم یا چرم ساخته می شن و گوشی رو کامل می پوشونن. از خط و خش جلوگیری می کنن اما در برابر ضربه زیاد مقاوم نیستن. امتیازات این نوع قاب سهولت در استفاده و در بعضی از مدلا، کنترل اعلانا (Notifications) است.

قابای کامل (Full Covers): منظور قاب هاییه که تموم بدنه گوشی بجز اسکرین اون رو می پوشونن. مانند قابای سیلیکونی که علاوه بر لبه ها و بدنه، پوشش خوبی واسه دکمه های موبایل هم هستن.

قابایی که فقط پشت گوشی رو می پوشونن: این قابا محکم هستن و معمولا از پلاستیک سخت یا ترکیب مواد ساخته می شن. از اسکرین و تکمه ها مراقبت نمی کنن، نازک هستن و قیمت ارزون تری نسبت به قابایی با پوشش کامل دارن.

بامپر (Bumper): بامپرها نازک و باریک هستن و از جنس پلاستیک نرم ساخته می شن. این نوع قاب مانند یه نوار فقط از لبه های موبایل در برابر بعضی ضربه ها مراقبت می کنه. دسترسی به گوشی رو اصلا محدود نمی کنه و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین آسیب ای هم به طراحی خود گوشی نمی زنه اما در صورت برخورد، اسکرین و پشت گوشی در برابر آسیب هستن.

برچسب (Skin): این نوع محافظ روی بدنه و گوشی چسبونده می شه و از جنس پلاستیک یا PVC هستن و بسیار پرطرفدارند. چون که طراحی گوشی رو نمی پوشانند و در بعضی از مواقع حتی نمیشه اونا رو تشخیص داد. علاوه بر این، برچسبا گوشی رو خوش دست تر می کنن اما از اسکرین و تکمها مراقبت نمی کنن و در برابر ضربه ضعیف هستن.

محافظ صفحه (Screen Guard): مراقبت از اسکرین گوشی در برابر خط و خش و ضربه که معمولا از جنس پلاستیک یا شیشه ساخته می شن و روی صفحه گوشی چسبانیده می شن.

واسه کدوم گوشی به دنبال محافظ هستیم؟

عامل مهمی که قبل از خرید محافظ باید در نظر بگیریم اینه که از کدوم گوشی می خوایم مراقبت کنیم؟ این روزا همه یه گوشی هوشمند دارن که واسه اونا نقش یه کامپیوتر، کنسول بازی، نقشه، کیف پول و چیزای دیگه ای به جز اینا رو اجرا می کنه. بخاطر این، دلایل و یا یه دلیل بسیار مهم تر، یعنی قیمت بالای گوشیای هوشمند امروزیه که ما باید از گوشی هامون مراقبت کنیم.

قیمت گوشیای موبایل از جمله سامسونگ و ال جی و البته گوشیای جدید اپل، اونقدر بالا هست که نخوایم هر چند ماه یه بار به دلیل قر شدن یا فرو رفتگی بدنه، و یا درست کار نکردن اونا رو عوض کنیم؛ یا حتی مجبور به تعمیر یا تعویض قطعات اونا شیم چون که قیمت قطعات اورجینال بسیار بالا هستش و خیلی از قطعات این برندا حتی در بازار پیدا نمی شه.

احتمال دزدیده شدن گوشیای گرون بسیار بالا هستش. هم اینکه، خیلی از ما خصوصاً در سفر نگرانی داریم که خدایی نکرده گوشی موبایلمان رو گم کنیم. بخاطر این بعضی از قابای گوشی موبایل توانایی نصب روی کمربند یا بند کیف رو دارن. هم اینکه یه جور قابای موبایل دارای جاکارتی هست که در سفر بسیار موثر هستن. واسه ورزشکارایی که گوشی هوشمند دارن هم، قابایی طراحی شده که بشه به کمک اون گوشی رو روی بازو فیکس کرد تا هنگام ورزش دست و پاگیر نباشه و هم اینکه تعداد قدما و اندازه حرکت رو بدون نیاز به مچ بند هوشمند یا قدم شمار، به وسیله موبایل اندازه گیری و ثبت کرد.

تازگیا بعضی تولید کنندگان هم به طور اختصاصی به تولید قابایی پرداخته ان که توانایی جلوگیری از اشعه های داغون کننده رادیویی بدن رو داره. از اونجا که این امواج واسه بدن آدم به خصوص نوازادان بسیار ضرر دارن، به خاطر همین از این قابا در بعضی نقاط از استقبال خوبی به عمل اومده. واسه مطالعه بیشتر در مورد اثرات منفی امواج بر بدن نوزاد می تونین به این صفحه مراجعه کنین.

edame

Next Post

خرید و فروش ضایعات :آهن،مس،آلومینیوم،پلاستیک و...

 تمامی اجسامی که در اطراف ما وجود دارد و از انها استفاده میکنیم ممکن است رویداد هایی مانند: شکستن، تبخیر شدن، زنگ زدن (برای آهن آلات)، آب رفتگی و صدمه دیدن و سایر موارد دیگر، برای آنها رخ دهد که این رویداد ها باعث ضایع شدن و از بین رفتن […]