هزینه ها و قیمت نماشویی ساختمان

شستشوی نما (نماشویی)

برای از بین بردن اثرات ناشی از باران های اسیدی، طوفان گرد و غبار به علت افزایش طول عمر ساختمان نیز به نماشویی میباشد.

حتی گاهی بعد از اتمام ساختمان و ساخت نما چهره ساختمان به علت وجود لکه های ناشی از سیمان و ملات زیبا به نظر نمیرسد، که نماشویی در این مرحله باید صورت بگیرد. نماشویی یک کار کاملا تخصصی میباشد.

نماشویی بنای سنگی

نماشویی بنای سنگی که معمول ترین نماشویی محسوب میشود، به ۲ دسته تقسیم میشود.

نماشویی سنگ گرانیت یا سنگ براق وصیقلی  و نماشویی سنگ غیر صیقلی یا تراولین. شستشوی این قبیل سنگ ها توسط دستگاه واتر جت انجام میگیرد. که در صورت وجود لکه های روغنی و جرم زیاد در نمای ساختمان سنگی از نوع غیر صیقلی مانند سنگ تراولین ، به وسیله دستگاه واتر جت از بین نخواهد رفت و باید از روش سند بلاست استفاده نمود.
نماشویی شیشه ای که در ساختمانهایی که از نمای یکدست شیشه ای برخوردارند، انجام می شود.

 

نماشویی ساختمان شیشه ای معمولا به وسیله آب و تی صورت میگیرد. به علت ظرافت وحساسیت شیشه، عدم استفاده از واتر جت توصیه میشود.
نماشویی کامپوزیت که به علت سبکی نما وتنوع رنگ بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در نماشویی کامپوزیت امکان استفاده از واتر جت وجود دارد، ولی در نماهای کامپوزیتی که به مدت طولانی نماشویی صورت نگرفته در مراحل بعدی به ابر و تی کشی و شستشو با مواد اسیدی احتیاج میشود.

نماشویی با داربست :

در این نوع نماشویی ساختمان هزینه شستشوی نمای ساختمان به طور قابل توجهی بالا میرود. هزینه نصب داربست به طور جداگانه و هزینه شستشو بنای ساختمان به طور جدا محاسبه میشود.
نماشویی بدون داربست یا نماشویی با طناب امروزه بسیار کاربردی و مرسوم میباشد. در این نوع نماشویی ساختمان نیاز به تجربه کاری و مهارت لازم میباشد. هزینه شستشوی نما در نماشویی با طناب بسیار به صرفه تر خواهد بود.

مواد شوینده مورد نیاز برای شستشوی نما به جنس نما و به میزان آلودگی و آلاینده های سطح بنا بستگی دارد. به طور مثال برای نماشویی ساختمانهایی که صرفا نیاز به ربودن گرد وغبار دارند، بهترین ماده شوینده پودر و آب میباشد، که با استفاده از ابر به سطح مالیده میشود و توسط دستگاه واتر جت از سطح پاک میگردد. برای نماشویی ساختمانهایی که در معرض چربی و یا مقدار رسوبات بسیار زیاد است، باید از شوینده های اسیدی استفاده شود. برای سطوحی مانند شیشه وکامپوزیت بهترین ماده شوینده نانو با آنزیم بالا میباشد. برای شستشوی بنای آجری باید از سندبلاست یا لایه بردار استفاده کرد.

نماشویی شیشه معمولا با تی های تلسکوپی انجام میگیرد. این تی ها قابلیت افزایش طول دارند و برای ارتفاعات تا ۲۵ متر کاربرد دارد. نماشویی با دستگاه واتر جت (که پیشتر توضیحاتی داده شد) برای ازبین بردن جرم و رسوباتی که مدت زمان زیادی از ایجادشان گذشته، استفاده میشود. در حالت نماشویی سنتی نیز استفاده از ابر، تی آب گیری و کاغذ و یا پارچه برای خشک کردن نهایی استفاده میشود.

برای شستشوی نماهای شیشه و کامپوزیت معمولا محدودیت زمانی قائل نمیشویم. ولی برای نماشویی ساختمان سنگی معمولا در فصول سرد انجام اینکار پیشنهاد نمیگردد. علت این محدودیت هم امکان ورود آب به درزو شکاف های سنگ میباشد. آب داخل شده در درزو شکاف های سنگ ممکن است در فصول سرما یخ بزند و در اثر انبساط یخ زدن آب سنگ بنا ترک بردارد و باعث آسیب به نمای ساختمان شود.

https://namashoyi.com/Uploads/Web/gallery/namashoyi-4.jpg

قیمت نماشویی ساختمان

 

برای اطلاع از قیمت نماشویی دقیق ترین

راه بازدید متخصص های تیم ارتفاع کاران آسمان از ساختمان مورد نظر است.

در همین رابطه توصیه میکنیم حتما مطلب هزینه شستشوی نمای ساختمان را نیز مطالعه نمایید

براورد قیمت نماشویی به جنس سطح نما بستگی دارد. همچنین هزینه شستشوی ساختمان به ارتفاع ساختمان و میزان آلودگی سطح نیز وابسته میباشد. در صورت استفاده از مواد شوینده قوی به علت اینکه مراحل پاکسازی بیشتر میشود معمولا نرخ نماشویی بالاتر میرود.

نماشویی ساختمان از دید مردم تنها یک پاک سازی ساده از روی سطح نما است، که یک باور کاملا اشتباه را در ذهن مردم ایجاد کرده است. زیرا نماشویی دقیقا تغییر یک ساختار ناپسند و ایجاد تازگی و شفافت حداکثری در سطح بیرونی ساختمان ها و برج های چند طبقه است.

نماشویی ساختمان دارای مراحل و مواد و دستگاه های پیشرفته متعددی است، که متناسب با نظر کارشناس فنی و همچنین میزان کثیفی و از همه مهمتر جنس و بودجه پروژه نماشویی ساختمان تعیین می شود.

نماشویی و شستشوی نمای ساختمان توسط ارتفاع کاران آسمان

نماشویی یا شستشوی نما برای تمیزی و زیبایی ساخمان انجام می شود.

در واقع شستشوی نما یا نماشویی از جمله خدمات کار در ارتفاع و نماشویی ساختمان است که

برای تمیزی و زیباتر کردن نمای ساختمان انجام می شود.

99

Next Post

Crypto Telegram Groups

Crypto Telegram Groups   Telegram is Social Service where so many peoples meet each other. People can chat each other, people can share photo & Video to each other. Telegram Peovide Telegram Groups, Bots, Telegram Channels, Stickers, Drafts, Secret chats, Voice calls. Telegram Groups :- What is Telegram Group ? Group of […]