نشت سوخت با خطر آتش سوزی، دردسر تازه تویوتا

نشت سوخت در ۲۱ هزار و ۷۰۰ خودروی تولیدی تویوتا می تونه دلیل آتیش سوزی اونا شه.

هیچ خودروسازی تمایل به فراخوانی اجناس خود نداشته و یادآوری فراخوانی خودروها به خصوص در وقتی که دلیل این فراخوانی احتمال اتفاق افتادن آتیش سوزی باشه هیچوقت چیز خوبی نیس.

کمپانیای خودروسازی ناچار ان در صورت مشاهده مشکلات، مدلای خراب خود رو به تعمیرگاهای مجاز فراخوانده تا پس از رفع مشکل و عیب از مشکلات احتمالی اونا در آینده جلوگیری شه.

Camry 2018

تویوتا تازگیا اعلام کرده که خودروهای کمری و طیف بزرگی از خودروهای لکسوسی که تولیدی سال ۲۰۱۵ به بعد ان فراخوانی می شن. این فراخوانی که در همین چند روز گذشته اعلام شده شامل ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه وسیله نقلیه بوده و دلیل اون احتمال نشت سوخت در این وسایل نقلیه س.

هرچند فراخوانی خودروهای کمری و لکسوس باهم انجام شده اما هر مدل مشکل جداگونه ای داشته و دلیل اون فرق داره. دلیل دقیق فراخوانی خودروهای کمری مدل ۲۰۱۸، خطوط سوخت موجود در محفظه موتور اونا هستش که به درستی وصل نشده ان.

بنا به گفته تویوتا در حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ دستگاه کمری درگیر این فراخوان بوده و یکی از نشونه های این موضوع پیچیدن بوی بنزین در درون کابین خودروهاست. اگه بنزینی که از خطوط سوختی موتور کمری نشت کرده به یه منبع اشتعال برسه به احتمال زیاد آتیش سوزی رخ میدن.

Camry 2018

اما دلیل فراخوانی طیف بزرگی از لکسوسا چیز دیگری بوده و این خودروها به دلیل نشتی پمپ سوختشون فراخوانی می شن. لکسوسایی که باید واسه بازبینی به تعمیرگاهای مجاز تویوتا مراجع کنن مدلای ۲۰۱۵ – ۲۰۱۸ RC F، ۲۰۱۶ – ۲۰۱۸ GS F و ۲۰۱۸ LC 5000ه.

در واقع مشکل اصلی این خودروها پوشش پمپای بنزین اوناس که کم کم آسیب دیده و دلیل آتیش سوزی می شه. در این مورد هم درست مثل خودروهای کمری اگه سوخت نشت پیدا کرده با یه منبع اشتعال تماس پیدا کنه احتراق رخ میده. بنا به گفته تویوتا در حدود ۹ هزار و ۹۰۰ دستگاه لکسوس درگیر این فراخوانی می شن.

LEXUS GS F

در هر دو مدل لکسوس و کمری، نمایندگیای مجاز تویوتا و لکسوس مسئول رسیدگی بوده و پس از بررسی خودرو، تعمیرات لازم رو انجام داده و در صورت نیاز قطعاتی رو تعویض می کنن. همه این خدمات به صورت رایگان در اختیار مشتریان تویوتا قرار میگیره.

البته اینم بگیم که تا الان هیچ گزارشی مبنی بر آتیش سوزی از این خودروها، نشت سوخت اونا و یا حتی آسیبای احتمالی این اتفاقات ذکر نشده.

تویوتا توضیح داده که صاحبان خودروهای یاد شده در اوایل ماه آوریل، ایمیل خود رو چک کرده و فراخوان مخصوص خودروی خود رو ببینن.

البته میشه امید داشت که تا اون زمان هیچ خودرویی دچار آتیش سوزی نشه. با این حال، مدیران این شرکت پیشنهاد می کنن صاحبان خودروهای یادشده، هرچه زودتر حتی قبل از دریافت ایمیل فراخوانی مخصوص خود به نمایندگیای مجاز تویوتا مراجعه کنن.

LEXUS RC F

قبل از اینم، این شرکت فراخوانیای دیگری رو اعلام کرده بود. در یکی از بزرگترین فراخوانیای گذشته تویوتا که مربوط به خودروهای تولیدی در بین سالای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ بود، ۱ میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه در سراسر جهان فراخوانی شده و درست به صورت مشابه احتمال نشتی و اتفاق افتادن آتیش سوزی در اونا بررسی شد.

edame

Next Post

جعبه ابزار: شش اپلیکیشن برای آن که سال تحصیلی موفقی را آغاز کنید

باز اومد بوی ماه مدرسه، بوی بازیهای راه مدرسه. بوی ماه مهر، ماه مهربون، بوی خورشید پگاه مدرسه … یه تابستون دیگه هم به سرعت برق و باد گذشت، و دوباره به اول مهر و شروع سال تحصیلی جدید رسیدیم. چه دانش آموز هستین و چه دانشجو، حالا باید واسه شروع یه سال […]