راه های پرورش ذهن برای موفقیت

تقویت ذهن

داشتن یه ذهن خلاق و آماده واسه رسیدن به موفقیت لازمه اما چیجوری ذهن خود رو به این شرایط ایده آل برسونیم؟

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ بیشتر مقالاتی که در مورد راه های پیشرفت شخصیت نوشته می شن، فراموش می کنن در مورد اهمیت طرز تفکر سخن بگن. شاید شمام بارها شنیده اید که افراد موفق طرز تفکر متفاوت دارن و واقعیت اینه که اگه مانند یه برنده فکر کنین، می تونید در تموم مراحل زندگی خود به موفقیت برسین. اما سؤال مهم اینه که چیجوری می توان موفقیت رو از نظر ذهنی پرورش داد؟

در ادامه این مقاله راه های جواب به این سوال آورده شده.

  1. یه تصمیم بزرگ بگیرین

اگه می خواهید در زندگی به رؤیاهای خود برسین، باید باور داشته باشین لیاقت شما بسیار بیشتر از شرایطیه که الان در زندگی دارین.

وقتی که به این باور رسیدید، احساس ناراحت بودن می کنین؛ ولی فارغ از این حس، باید تلاش کنین به تصمیم و انتخاب خود معتقد بمونین و بدونین که اگه از فکر کردن به آرزوهاتون احساس ترسیدن نمی کنین، یعنی رویاهاتون به اندازه کافی بزرگ نیستن.

  1. عادت های قدیمی رو کنار بذارین

وقتی که شخصی تصمیم می گیرد زندگی بهتری داشته باشه، به سرعت با رقابت های روانی مواجه می شه. یعنی می توان گفت که خارج شدن از عادت های قدیمی و قدم گذاشتن در راه آینده کار سختیه و همین حس پیروی کردن از یه سری اصول و عقاید، بزرگ ترین دشمن پذیرش تغییرات در زندگیه.

وقتی که شما عادت های قدیمی خود رو مورد سؤال قرار می بدید، یعنی آماده هستین که عادت های جدیدی در زندگی خود به وجود بیارید و آدم های جدیدی ملاقات کنین. اگه بخوایم خلاصه بگیم، واسه اینکه مانند یه آدم برنده فکر کنین، باید از عادت های قدیمی خود جدا شید تا بتونین فرصت های جدید رو کشف کنین.

  1. طرز تفکر خود رو تغییر بدید

باور شما پایه موفقیت یا شکست شما در زندگی رو رقم می زند. باید تلاش کنین افکار مثبت رو جانشین تموم تفکرهای منفی تو ذهن خود کنین. انجام این کار رقابت بزرگیه و ساده نیس؛ اما کلید ایجاد الگوهای جدید در زندگیه.

بیشتر وقتا ترسیدن از چیزای نامعلوم بزرگ ترین مانع یه طرز تفکر جدید در زندگیه. پس تلاش کنین مثبت اندیش باشین؛ چون ایده های جدید تو یه خاک فرسوده رشد نمی کنن.

  1. از طرز تفکر خود نگهداری کنین

وقتی که صحبت از نگهداری به میان میاد، هممون ناخودآگاه یاد خونه یا وسایل نقلیه می افتیم؛ در حالی که یکی از چیزایی که فراموش می کنیم نیاز به نگهداری داره، ذهنه. ذهنی که به دست فراموشی سپرده شده باشه، یه ذهن منفیه.

البته پرورش عادتای خوب یا ترک عادات بد زمان بره و نمی توان در عرض یه هفته از عهده انجام اون برآمد؛ پس تلاش کنین افکارتون رو به طور همیشگی تحلیل کنین تا گرفتار عادت های قدیمی خود نشید.

طرز تفکر و الگوهای فکری خود رو آزمایش کنین؛ چون الگوهای فکری طرز تفکر شما رو می سازند و در نتیجه نگاه شما به زندگی رو شکل میدن. پس هیچ چیز رو بدون آزمایش تو ذهن خود جا ندین. هرچقدر با احتیاط تر در مورد چیزایی که تو ذهن خود قرار می بدید عمل کنین، در مورد افکارتون هم با آگاهی بیشتری عمل می کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

تقویت تمرکز تقویت مغز زومیت موفقیت

فاضلی

Next Post

راه هایی برای افزایش ماندگاری بوی عطر

بعضی افراد همیشه بوی خوبی میدن تا جایی که می توان راه حرکت اونا رو با عطری که از خود به جا می گذارن شناسایی کرد. تا حالا از خودتون پرسیده اید راز این بوی خوش چیه؟ به طور حتم این راز به یه عطر گران قیمت محدود نمی شه […]