راه های شناسایی افراد دروغ گو

7 علامت که دروغگو رو لو میده

به طور میانگین، همه مردم جهان، روزی دو مرتبه دروغ می می گن. بعضی افراد، دروغگوهای خوبی نیستن و زود لو می روند اما یه سری های دیگه دروغگوهای قهاری هستن.

دوست دارین بدونین طرف مقابل تون تو یه رابطه دروغ می گوید یا راست؟ به این ۷ نشونه دقت کنین:

۱. اضطراب و عرق کردن: شناخته ترین نشونه هایی که می تونه یه فرد دروغگو رو لو دهد، عرق کردن و اضطراب اونه. وقتی که ما دروغ می بگیم همیشه می ترسیم لو بریم. به خاطر همین دچار اضطراب می شیم و اضطراب با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه س. اما این موضوع در مورد همه مردم صادق نیس. بعضی آدما به دروغگویی عادت دارن و دچار اضطراب نمی شن!

۲. صدای خیلی زیر یا خیلی بم: روان شناسا فکر می کنند صدا، علامت خوبی واسه شناسایی دروغگوه. به چه دلیل؟ در واقع این ما نیستیم که صدا رو کنترل می کنیم. مغز براساس احساساتی که داریم اون رو به شکل خودکار تنظیم می کنه. وقتی دروغ می بگیم، می ترسیم رسوا شیم. به خاطر همین معمولا تن صدا تغییر می کنه و خیلی زیر یا خیلی بم می شه.

۳. سخنان ضد و خلاف: دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف های اونا کم و بیش ضد و نقیضه. واسه اینکه مطمئن شید یه فرد دروغ می گوید از اون بخواین دقیقا حرفی رو که تو یه موقعیت خاص زده واسه شما در مواقع جور واجور تکرار کنه، حتی سوالات متفاوت و همیشه در مورد همون موضوع می تونه ثبات فکری دروغگو رو بر هم بریزه.

۴. میمیک های غیرمعمول: پلک زدن های همیشگی، مالیدن پلک، نگاه های مبهم… همه اینا نشونه میمیک صورت یه فرد بین دروغ گفتنه. صورت دقیقا احساساتی رو که داریم نشون می دهد و کنترل عمقی اونا کمی سخته. اگه فردی میمیک عجیب و غیرمعمول داره و بین صحبت با شما دچار تیک خاصی مثل مالیدن پلک می شه، می تونید به حرف های اون شک کنین.

۵. ژست های مخصوص: سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن از جمله ژست های آدم های دروغگوه. البته باید مراقب هم بود. بعضی دروغگوها واسه اینکه احساسات شون نمایان نشه بین حرف زدن به طور کامل خنثی عمل می کنن.

۶. حرف زدن وسواسی: دروغگوها معمولا در صحبت کردن وسواس به خرج نمی بدن و همه مسایل رو رو نمی کنن. اگه شما بین صحبت ها از فردی بخواین با دقت بیشتری مسایل رو واسه شما بگه و یعنی وسواسی تر از اون سوال کنین، معمولا دروغگو چون حافظه خوبی نداره و در دور بعد قادر به بیان همون جواب ها نیس. درآخر می تونید از زبون اون این جملات رو بشنوین «به من اعتماد نداری؟» اگه فردی واقعا دروغگو نباشه، خیلی سریع از کوره درنمی رود و واسه بار دوم هم به بعضی سوالات شما جواب می دهد.

۷. احساسات بزرگ نمایی آمیز: وقتی فردی فقط با دهن می خندد یعنی یا می خواهد رعایت ادب کرده باشه یا دروغگوی ماهریه. یه لبخند رو راست با عقب رفتن لب ها و چین خوردن پلک ها در سمت خارج همراه س. یه دروغگو معمولا فقط با دهن می خندد تا احساسات داخلی خود رو مخفی کنه..

منبع: asriran.com

جمع آوری: آلامتو

 

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر دروغ دیدنی و شنیدنی روانشناسی

فاضلی

Next Post

راه هایی برای افزایش ماندگاری بوی عطر

بعضی افراد همیشه بوی خوبی میدن تا جایی که می توان راه حرکت اونا رو با عطری که از خود به جا می گذارن شناسایی کرد. تا حالا از خودتون پرسیده اید راز این بوی خوش چیه؟ به طور حتم این راز به یه عطر گران قیمت محدود نمی شه […]