راه های حل اختلاف بین زن و شوهر

لیلا و علی نزدیک به دو ساله که ازدواج کردن. لیلا که شغل اون ایجاب میکرد کل طول هفته در سفر باشه و فقط آخر هفته ها به خونه بیاد، شدیداً به استراحت نیاز داشت. اون از فعالیتای تکی مثل کتاب خوندن و دویدن حال می کنه. اما علی واقعاً در طول هفته دلتنگ همسرش میشه و به خاطر همین دوست داره که آخر هفته ها رو با هم بیرون برن.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ اوایل علی تمایل لیلا به تنها بودن رو بخاطر راضی نبودن از ازدواجشون تصور میکرد و لیلا هم تصور میکرد که علی به نیازای اون بی تفاوته.

این ممکنه داستان زندگی خیلی از شما باشه. خیلی ساده ممکنه درمورد اولویتا و دیدگاه همسر دچار سوءتفاهم شیم، مخصوصاً اگه فردی زودرنج باشیم و نتونیم خیلی راحت حرفه های مون رو به زبون بیاریم.

مشکل اینجاس که حرف نزدن خودش بزرگترین مشکله. وقتی زن و شوهرا اسیر چرخه منفی صحبت شن، دیگه اصلاح اون براشون سخت هستش.

حالا خوبیش اینه، با ایجاد بعضی اصلاحات در روش گفتگو و ارتباطتونمی تونین از بروز این سوءتفاهما جلوگیری کرده و یا در صورت بروز اونا رو حل و فصل کنین.

  1. از ته قلب گوش کنین.

گوش دادن به حرفه ها و نظرات همسرتون رمز موفقیت در روابطه. این کار باعث میشه در حل مشکلاتتون پیشرفت کنین. همونطور که گوش دادن به کسی که با شما مخالفت میکنه یا از شما انتقاد میکنه سخته، گوش دادن به نارضایتیای یه فرد هم کار سختیه اما میتونه کمکتون کنه بفهمین مشکل کجاس و راه حلی واسه اون پیدا کنین.

  1. حق رو به خودتون ندین.

بیشتر زن و شوهرا به جای اینکه بفهمن اون موقعیت چیجوری بر همسرشون تاثیر گذاشته، به فکر ثابت کردن خودشون هستن. نتیجه این کار چیزی جز این نخواد بود که هر دو طرف آسیب ببینن و ناراحت شن. به جای اینکه تلاش کنین به طرفتون حالی کنین که حق با شما بوده، تلاش کنین به حرفه های همسرتون بیشتر گوش بدید.

چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که همسرتون بفهمه که ارزش زیادی واسه اون و رابطه تون قائل هستین.

  1. بر احساسات تمرکز کنین.

زن و شوهرا معمولاً طی اختلافات بر افکارشون متمرکز می شن و احساسات خود رو ندیده می گیرن. قبل اینکه شروع به دعوا کنین، مکث کرده، نفسی عمیق بکشین و ببینین چه حسی دارین.

بعد احساساتتون رو با همسرتون در میان بذارین. اما یادتون باشه که احساساتی مثل «من ناراحتم» یا «احساس ناامیدی میکنم» متفاوت با افکاری مثل «من احساس میکنم به من بی توجه هستی» هستن.

  1. وقتی دچار دعوا میشین، کمی معطلی بسازین.

وقتی شرایط خارج از کنترل میشه، بهتره با توافق همدیگه معطلی ای در دعوا ایجاد کرده و تلاش کنین وقتی رو به تنهایی بگذرونین تا کمی آرامتر شید. مثلا، می تونین به پیاده روی برید یا تمرین تنفس کنین. رمز کار اینه که کاری انجام بدین که عصبانیت تون رو فروکش دهد نه اینکه عصبانی ترتان کنه.

وقتی هر دو آرامتر شدید، به احساسات همدیگه گوش بدید و تلاش کنین به کمک هم مشکلاتتون رو حل کنین.

  1. همسرتون رو دوستتون بدونین.

یادتون باشه که همسر شما دشمنتون نیس. شما و همسرتون هر دو تو یه تیم هستین. فقط همین تغییر دیدگاه به شما کمک می کنه همدیگه رو بهتر درک کرده و واسه رسیدن به یه راه حل مشترک واسه مشکلاتتون تلاش کنین.

  1. درمورد روابط تحقیق کنین.

اگه دوست دارین اطلاعات بیشتری درمورد روشای ارتقای رابطه تون پیدا کنین، کتابای مختلفی که درمورد ازدواج و زناشویی هست رو بخونین.

  1. پیش مشاور برید.

رفتن پیش مشاوره های ازدواج فواید بسیار زیادی داره و به شما کمک می کنه الگوی ارتباطتونرو از نو بسازین و راه های سالمی واسه رابطه پیدا کنین.

وقتی دو نفر با شخصیتای جور واجور و از خونواده های جور واجور به هم میرسن، بروز اختلاف غیرقابل اجتنابه. اما زوجای سالم می تونن به طور سازنده های این اختلافات رو بگذرونه. یادتون باشه شما و همسرتون تو یه تیم هستین نه در مقابل هم. احساساتتون رو بشناسین و با آرامش بگید و رو راست به حرفه های همسرتون گوش کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

ازدواج سالم چیجوریه؟

ازدواج زناشویی مردمون

فاضلی

Next Post

راه های سحرخیز شدن

آیا احساسی که از بیدار شدن در صبح زود دارید آمیخته ای از دوست داشتن و نفرت است؟ جواب بیشتر مردم به این سوال مثبت است. همه ما می‌دانیم که سحرخیزی بهره‌وری انسان را بالا می‌برد، انسان را هوشیارتر و باانگیزه‌تر می‌کند. شاید دلیل اینکه کارآفرینان موفق نظیر ریچارد برانسون […]