راه های از بین بردن جای جوش های صورت !

راه های نابود کردن جای جوشای صورت !

جهت درمان اسکارآکنه باید اول جوش فعال رو متوقف کنیم ومطمئن شیم که مریض، دست کم جوش عمیقی پیش و بعد اقدامات لازم جهت صافترکردن فرو رفتگی ها رو شروع کنیم که این معمولا بوسیله داروی خوراکی و یا موضعی و یا ترکیب اونا با هم شدنیه…

الان روش های درمانی موثر واسه اسکار جوش میتونه یه با ترکیبی از چند روش زیر باشه:

۱- میکرودرم ابژون:

که هرچه اسکارها عمیق تر باشن تکرار بیشتری نیاز داره. ولی جهت اسکارهای بسیار عمیق پیشنهاد نمی شه. دراین روش جوش فعال ، تیرگی محل جوشا هم بهبود پیدا میکنه و همزمان اسکارها سطحی تر می شن. این روش یه کار فیزیکی بوده وتقریبا هیچ آسیب ای نداره و فرد میتونه بدون این دست اون دست کردن به محل کار خودبرگردد.

۲- JPL :

دراین روش که اصطلاحا به اون لیزرJPL می گن، کلاژن سازی پوست تحریک میشه و اسکارها سطحی تر می شن و با تکرار اون پوست صاف می شه . ضمن اینکه، کمک به بستن منافذ، کاهش قرمزی و کاهش جوش فعال هم میشه. این روش هم عارفه خاصی ایجاد نمی کنه و فرد بدون این دست اون دست کردن به سر کار برسر کار برگرده( بدون نیاز به پانسمان ).

۳- CO2 لیزر:

در این روش جوش فعال باید قبلا درمان شده باشه و فرد تقریبا هیچ جوش فعال روی صورت نداشته باشه. دراین روش احتیاج به بیحسی موضعیه.

این روش به مهارت و تجربه زیاد دکتر نیاز داره. مریض پانسمان میشه که تا ۱۰ روز ادامه داره و پس از اون پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شه که این قرمزی پوست می تونه از ۱ تا چند ماه ( ۳-۲ ) دامه یابد و پس از اون به طور کامل از بین میره وپوست یکدست وهم رنگ می شه که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخما از ضد آفتاب استفاده شه تا محل زخم ولیزر شده تیره نشه.

* نکته مهم در لیزر پوست اینه که بهبود ، اسکارها بستگی به عمق اونا داره.

اسکارهای سطحی تقریبا به طور کامل صاف می شن ولی اسکارهای عمیق تر فقط ۶۰% بهبودی دارن ولی فرد می تونه پس از ۶ ماه لیزر رو دوباره انجام بده. یا اینکه از روشای میکرودرم ابرژن وjpl جهت بهبودی بیشتر استفاده کنن.

ازعوارض دیگرلیزرco2 به جزقرمزی میتونه pip باشه که اون تیره شدن محل لیزر شده که بیشتردرافراد، خیلی تیره ویا کسائی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرن اتفاق می افته. که درصورت بروزاین مشکل میشه با میکرودرم ابرژن و دارو اونو نابود کرد.

تازگیاً دستگاه لیزر فرکشنال می تونه اسکار جوش رو طی ۳ تا ۵ جلسه بدون هیچ گونه عوارضی نابود کنه.

چند ماسک موثر واسه نابود کردن آثار جوش

بعضی از افراد دارای پوست بسیار حساسی هستن و اگه زخم یا جوشی در روی اون بوجود آید جای اون پس از بهبودی به صورت لکه در بدن و در روی پوست باقی می مونه واسه درمون این لکه های حاصل از خون مردگی میشه از روش های زیر استفاده کرد:

محل جوش رو با مخلوط عسل و ویتامین “E” به صورت روغن و یا پودر در جوز به مدت ۲۰ دقیقه بپوشونین و بعد با آب ولرم بشورید و بعد آب سرد به صورت بپاشید، این روش رو هفته ای یه بار انجام بدین تا آثار جوشا به طور کامل از بین بره. مخلوط آب اسفناج و سفیدآب ، آثار جوشای صورت رو نابود می کنه. به محل جوشها میشه مخلوط عسل و زرده تخم مرغ و روغن زیتون مالید و یه ساعت روی صورت قرار داده و بعد اون رو با آب ولرم بشورید. این عمل رو یه روز درمیون تکرار کنین تا آثار جوشا از بین بره.

برگ کلم یا برگ ترب یا پونه رو کوبیده و ضماد اندازید، یا زرنیخ واشق رو با آب کوبیده با سرکه، ضماد گذارید. شاه بلوط، مازو، اقاقیا هر کدوم از اینا رو که می خواین کوبیده و با آب گرم خمیر کرده و ضماد اندازید، حواستون باشه که محل جوش شکافته نشه. برگ جعفری و برگ تلفونی رو به طور کامل له کنین این مخلوط له شده رو هم اینکه کمی عسل به صورت ماسک به پوست خود بمالید، این عمل رو هر روز به مدت ۴۰ دقیقه تکرار کنین و بعد صورت خود رو با آب ولرم بشورید تا آثار جوشا از بین بره. (کمپرس با جوشونده تخم جعفری هم واسه نابود کردن آثار جوشا به درد بخوره.)

اثر آب روی جوشای چرکی

در دوره اولیه وقتی که جوشا هنوز کوچیک هستن با یخ از گسترش اونا جلوگیری کرده ، اینجوری که با قرار دادن کیسه یخ روی دمل، از رشد اونا جلوگیری کرده و بعد اونا رو کمپرس داغ می کنین. مسئله مهم به وجود اومدن سیستم سریع گردش خون در محل جوشه چون که این گردش سریع خون باعث تعویض شدن چرک و مواد سمی محل جوش با مواد سالمی که در خونه ، شده و در نتیجه جوشا زودتر و بهتر از بین می رن.

 

جمع آوری: آلامتو

 

چیجوری جوشهای سرسیاه بینی رو پاک کنیم؟

چیجوری لکه های صورت رو از بین ببریم؟

بازنشر جوش صورت درمان سریع جوش صورت

فاضلی

Next Post

راه های تغذیه سالم برای سیر شدن و لاغری

سیر شدن به نظر میرسه در نقطه مقابل کاهش وزن باشه اما اگه واقعاً اصول تغذیه سالم رو رعایت کنین می تونین همزمان هم سیر غذا بخورین و هم به وزن ایده آل برسین. به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ تموم کسائی که رژیم لاغری گرفتن ( […]