راه هایی برای افزایش ماندگاری بوی عطر

perfume

بعضی افراد همیشه بوی خوبی میدن تا جایی که می توان راه حرکت اونا رو با عطری که از خود به جا می گذارن شناسایی کرد. تا حالا از خودتون پرسیده اید راز این بوی خوش چیه؟ به طور حتم این راز به یه عطر گران قیمت محدود نمی شه چون در میون این افراد خوشبو هستن کسائی که خیلی به دنبال خرید عطرهای گران قیمت نیستن و از طرف دیگه آدمایی هم فقط عطرهای گران قیمت می خرند ولی هیچ گاه اینجور خوشبو نیستن؛ هر چند نمی توان تاثیر نوع عطر رو هم در این موندگاری رد کرد البته نوع خوب عطر حتما به معنی گران بودن اون نیس؛ اما جدا از نوع عطر روش هایی هم هست که می تونه موندگاری و پایداری عطر رو زیاد کنه و نذاره که رایحه مطبوع شما به زودی و در عرض چند ساعت از بین بره.

پوست باید تمیز باشه

پوست سالم رمز استفاده موفق از اجناس آرایشی و خوشگلیه. اول مطمئن شید پوست شما قبل از به کار گیری عطر به طور کامل شسته و تمیزه و هیچ بوی نامطبوعی نمی دهد تا بوی عطر تحت الشعاع قرار بگیره؛ هم اینکه قبل از به کار گیری عطر مطمئن شید که خراش و زخم روبازی روی پوست خود ندارین، چون ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می شه.

عطر بوی بدن رو نمی پوشاند

توجه داشته باشین که عطر واسه پوش,ندن بوی بدن طراحی نشده است بلکه نقش اون بیشتر خوشبو کردنه، پس اگه بدن شما به واسطه عرق کردن بوی تندی می گیرد با عطر نمی تونید اون رو بپوشونین چون بوی بدن شما بر عطر غلبه می کنه، بهترین کار اینه که با ضدتعریق و بوبرهایی که به خاطر همین منظور طراحی شده ان بوی بدن خود رو بگیرین و بعد با عطر بدن رو خوشبو کنین. البته دقت کنین که عطر رو در جایی که ماده بوبر یا ضدعرق استفاده کرده اید، به کار نبرین. واسه ضدعرق ها بهتره رایحه های ملایم رو انتخاب کنین که بوی عطر شما رو نمی پوشاند.

روش استفاده درست از عطر رو می دونین؟

عطر رو روی قسمت های نبض دار بدن اسپری کنین اونم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شه روی یه نقطه جمع می شه و احتمال اینکه بوی اون به تلخی بزنه زیاد می شه. دست تون رو در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری این نقاط نبض دار بگیرین و به آرومی عطر رو اسپری کنین. در مورد مچ دستان یه نکته رو یادتون باشه؛ بعد از به کار گیری عطر، مچ ها رو به هم نسایید، این کار باعث خراب شدن بوی عطرتون می شه. بعضی ها عطر رو تنها روی گردن شون اسپری می کنن اما فقط به گردن اکتفا نکنین چون قسمت بزرگی از بوی عطرتون رو به بالا میره و کمرنگ می شه. مچ دست ها واسه تکمیل این پروژه عالیه!

عطر رو روی نبض بزنین

خیلی از خانوم ها نمی دانند که عطر رو به کجای پوست خودشون بزنن. عطر باید به نقاطی که دارای نبضه زده شه. واقعا نقاط دارای نبض، نقاطی هستن که فاصله رگ ها از سطح پوست به کمترین حد خود می رسد و در همین نقاط، رگ های خونی گرما بیشتری از خودشون میدن که به صورت یه پمپ کوچیک عطر عمل می کنه و بوی عطر هم بهتر متصاعد می شه. نقاط دارای نبض عبارتند از: مچ دست، پشت گوش، پشت زانوی پا و پشت آرنج دست وقسمت پایین گلو. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین واسه اینکه بوی عطر دووم بیشتری داشته باشه، روی مچ های پا هم می تونید عطر بزنین که جریان متصاعد شدن عطر رو از پایین به بالا امکان پذیر می سازه.

وازلین مولکول های عطر رو به دام می اندازد

اگه پوست خیلی خشکی دارین یا اگه می خواهید تا حد ممکن موندگاری عطرتون رو بالا ببرین، می تونید از وازلین استفاده کنین. کافیه یه لایه خیلی نازک از وازلین رو روی نقاطی بمالید که می خواهید عطر بزنین یعنی روی نبض ها و بعد عطر بزنین. با این کار مولکول های عطر به جای اینکه جذب پوست شن در میان لایه نازک وازلین گیر کرده و در نتیجه بوی بیشتری از خود متصاعد می کنن.

عطر روی پوست مرطوب بیشتر می موند

عطرها در محیط مرطوب موندگاری بیشتری دارن، پس شمام باید اینجور شرایطی رو جفت و جور کنین، یعنی قبل از به کار گیری عطر، حالت پوست خود رو آزمایش کنین که خشک و بدون آبه یا رطوبت کافی داره؟ اگه پوست تون خشکه قبل از به کار گیری عطر مرطوب کننده رو یادتون نره تا رطوبت و نرمی رو به پوست تون برگردونین. بعضی برنده ها عطر مرطوب کننده و لوسیون بدن با رایحه ای مشابه تولید می کنن تا دووم عطر خود رو چند برابر کنن. اگه عطر شما این نوعه کارتون راحته اما اگه ازاین نوع نیس خودتون باید کمی خلاقیت به خرج بدید و کرمی انتخاب کنین که بوی مشابه عطرتون داشته باشه. اصلی ترین بخش های بدن واسه پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت آرنجه. قبل از به کار گیری عطر این قسمت ها رو مرطوب کننده بزنین و اجازه بدین تا کرم مرطوب کننده خوب بوسیله پوست تون جذب شه، اگه هم پوستی دارین که پس از زدن کرم مرطوب کننده خشک باقی می موند، باید عطر رو در طول روز و شب در نقاط جور واجور بدن تکرار کنین چون پوست خشک عطر رو می مکد و رایحه اون رو زودتر از بین می برد.

بوی یه نوع عطر در افراد جور واجور فرق داره

ترکیب شیمیایی بدن، رژیم غذایی و سن افراد بر عطری که به پوست زده می شه اثر میذاره. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین عطر دارای خیلی از روغن های اسانس داره. بعضی روغن های اسانس دار تاثیر متفاوتی روی پوست افراد می گذارن و احتمال داره که بعضی از اونا جذب پوست شن. همین مسئله باعث می شه تا بویی از پوست متصاعد و در نتیجه بوی عطر هم متفاوت شه.

عطر روی پوست باشه یا روی لباس؟

یادتون باشه که عطر رو قبل از پوشیدن لباس به خود بزنین. با اینکه ممکنه قسمت های اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شه اما وقتی که عطر رو مستقیما روی پوست خود بزنین، عطر موندگاری بیشتری نسبت به وقتی که روی لباس خود بزنین، داره چون بیشتر عطرها واسه به کار بردن روی پوست طراحی شده ان و اینجاش خیلی مهمه که نوع پوست روی رایحه مشخص شده از عطر تاثیر داره یعنی واسه هر پوستی باید عطر مناسب خودشو انتخاب کرد. فرق پوست های جور واجور بیشتر در اندازه چربی، رنگ پوست و اسیدیته اوناس. مثلا پوست رو براساس اندازه چربی به ۴ نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم بندی می کنن. پوست های چرب عطر رو بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می دارن. هم اینکه می توان گفت آدمایی که پوست روشن و بلوند دارن بهتره از رایحه گل استفاده کنن و پوست گندمی ها از رایحه های مشرق زمینی.

کدوم عطر پایدارترینه؟

هــمان طـور کـه درصد (غلظت) ترکیبات معطر (اروماتیک) کاهش می یابد (مقدار الکل افزایش می یابد)، شـدت و طول عـمـر عطر هم کاهش می یابد یعنی هرچقدر مواد معطر بیشتر باشن و الکل کمتر، عطر پایداری بیشتری داره، یعنی براساس اندازه ماده معطر در عطر نام های مختلفی روی شیشه های این محصول خوشبو هست.تـرکیـب آب و الـکل به عنوان حلال مواد معطر به کار می رود. در عمل گرمای بدن دلیل می شه تـا حـلال به سرعت تـبـخیر شده و عـطر روی پـوست بـاقـی بـماند تا به تدریج طی چندین ساعت تبخیر شه.بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم موندگاری دارن، پس در انتخاب عطر خود دقت کنین.

مجله زندگی ایده آل

فاضلی

Next Post

راهنمای انتخاب برس مناسب موی شما

مشکل همیشگی دخترهایی که نمی تونن خوب از موهاشون نگه داری کنن! من تازگیا پیش اون مازا، مالک سالن باغ اولیویا معلوم کرده ام که حتی نمی تونم در خونه موهایم رو خوب سشوار بکشم. از کجا باید شروع کنم؟ چه برسی باید انتخاب کنم؟ مازا صبورانه توضیح داد که […]