راهکارهای مثبت اندیشی برای رسیدن به موفقیت

راه موفقیت معمولا راهی پرپیچ وخمه. در جامعه ی امروز ما، شاید موفق شدن کمی سخت به نظر بیاد. راهکارهای مثبت اندیشی واسه رسیدن به موفقیت می تونه گامی واسه شروع حرکت به سمت موفقیت باشه.

اما واسه رسیدن به موفقیت چه مهارت هایی لازمه؟ ممکنه بارها به دلیل مشکلاتی که سرِراه موفقیت قرار داره، دل سرد شیم. اما داشتن ذهنی پُر از فکر مثبت و ایجاد انگیزه می تونه ما رو رسیدن به هدف و موفقیت کمک کنه.

در این مقاله ۱۰ فکر مثبت که باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد هیجان و انگیزه لازم واسه رسیدن به هدفه رو معرفی می کنیم.

سرفصل محتوا

  • ۱۰. هیچ کس یه شبه به عرش نمی رسد
  • ۹. پذیرفته نشدن، درد همیشگی بشره
  • ۸. صلاحیت های شما بیشتر از اون هستش که فکر می کنین
  • ۷. فرصت ها تموم نمی شن، فقط باید کشف شون کنین
  • ۶. شاید بعضی وقتا بد نباشه خطر کنین
  • ۵. در نقاط عطف زندگی تون، به خودتون جایزه بدید
  • ۴. از آدمایی که از شما پشتیبانی می کنن، تشکر کنین
  • ۳. رویاهایتون رو به واقعیت تبدیل کنین
  • ۲. واسه همیشه واژه ی «نمی توانم» رو از دهن تون بندازید
  • ۱. شما توانایی انجام هر کاری رو دارین

۱۰. هیچ کس یه شبه به عرش نمی رسد

ما در جامعه ای با این طرز فکر رشد کرده ایم که باید همه چیز رو به سرعت به دست آورد، به همین دلیل بیشتر فراموش می کنیم که شغل یا حرفه ی مناسب چیزی نیس که یه شبه به دست بیاد.

البته شاید بگید اینکه آرزوی چیزی رو داشته باشیم که قرار نیس به همین زودی ها به اون برسیم، واقعا ناامیدکننده س. این درسته، اما این انتظار طولانی، فرصتی واسه ماست که یاد بگیریم به چیزی که به دنبالِ اون هستیم عشق بورزیم.

بیشتر  بخونین: افزایش رضایت شغلی؛ چیجوری از کار خود لذت ببریم؟

اگه بازم به تلاش تون ادامه بدید، مهم نیس چقدر طول بکشه؛ در آخر به اون چیزی که می خواهید، دست می یابید. شاید حتی واسه رسیدن به این هدف، قیدِ خیلی چیزها رو بزنین، اما مطمئن باشین وقتی که به اون دست پیدا کردین، احساس رضایت می کنین.

اجازه ندین ترس از طولانی بودن وقتی که باید واسه رسیدن به هدف تون صرف کنین، مانعی سر راه تون بذاره. زمان درهرصورت می گذره، پس چه بهتر که از این زمان به بهترین شکل استفاده کنیم – ارل نایتینگل

 

۹. پذیرفته نشدن، درد همیشگی بشره

آدم ها همیشه قربونی ترس شون از پذیرفته نشدن از طرف بقیه هستن. هر روز، میلیون ها نفر با دودلی وارد دنیای کسب وکار، مد، پزشکی و نظایر اونا می شن. این افراد بیشتر از اینکه به چیزای مثبت فکر کنن، به مواردی فکر می کنن که ممکنه خوب پیش نره.

درسته که وقتی جواب رد می شنوید انگار تهِ قلب تون خالی می شه، اما چیزی رو در وجود شما بیدار می کنه. جواب رد شنیدن از طرف یه شرکت، بدون معنا نیس که شما واسه اون کار مناسب نیستین.

اگه در دانشگاهی که انتخاب کرده بودین پذیرفته نشده اید، بدون معنا نیس که شما نمی تونید یا سطح علمی تون خیلی پایینه. این بدون معناست که باید دوباره امتحان کنین. به جای اینکه به اینجور موضوعی مانند بن بست نگاه کنین، به اون مانند یه دست انداز در جاده فکر کنین.

افکار منفی رو دور کنین و اجازه ندین این ترس شما رو متوقف کنه. شاید باور نکنین، اما والت دیزنی رو به دلیل «نداشتن خلاقیت» از دفتر روزنامه اخراج کردن!

 

۸. صلاحیت های شما بیشتر از اون هستش که فکر می کنین

آفرینش هر کدوم از ما دلیلی داشته. بعضی وقتا باید از لابه لای فرازونشیب های زیاد اون دلیل رو پیدا کنیم. باید اون قدر روش آزمون وخطا رو به کار ببریم تا توانایی هامون رو بشناسیم.

هر کدوم از ما قادر هستیم این جهان رو تغییر بدیم. همه ی ما چیزی در درون خودمون داریم که از سنین نوجوونی در ما شکل می گیرد و منتظر یه جرقه واسه آزادشدنه.

بیشتر  بخونین: اثر داستان های ذهنی بر کارکرد ما

همه ی ما مهارت هایی داریم؛ بعضی با شخصیت شون می تونن جهان رو به بهشت تبدیل کنن، بعضی با یه تفکر ساده می تونن اجناس فوق العاده ای بوجود بیارن و یه سری های دیگه با انگیزه ی موفقیت می تونن یه شرکت میلیون دلاری رو راه اندازی کنن.

به خودتون یادآوری کنین که هدف شما در زندگی چیه؛ جهان منتظره که شما چیزی رو به اون عرضه کنین.

 

۷. فرصت ها تموم نمی شن، فقط باید کشف شون کنین

اونایی که از لاک خودشون بیرون می آیند و همه ی تلاش شون رو می کنن که بهترین استعدادهایشان رو ارائه بدن، شادترین افراد هستن. شاید با خودتون فکر کنین: «تا من علم و آمادگی کافی رو به دست بیارم، همه ی فرصت های شغلی یا کارآموزی اشباع شده ان.» این اشتباه محضه.

دنیای ما با هر لحظه ای که می گذره بیشتر رشد می کنه. همیشه فرصت های جدید وجود دارن. این شمائید که با به کار گیری اونا، زمینه های جدیدی رو در جامعه ایجاد می کنین. فرصت ها همه جا هستن، فقط باید بگردین و اونا رو پیدا کنین.

 

۶. شاید بعضی وقتا بد نباشه خطر کنین

شاید بعضی وقتا بد نباشه خطر کنین

با اعتماد به نفس جلو برید و بعضی وقتا هم کمی خطر کنین. خطر ها تقریبا نگران کننده هستن، چون باعث دلهره می شن. البته منظور این نیس که اونقدر بی محابا خطر کنین که به فلاکت بیفتید.

فقط بعضی وقتا از منطقه ی امن و آرامش تون خارج شید و چیزای جدید و نامعلوم ای رو کشف کنین. بااین کار، در راه درست قدم برمی دارین. زندگی وقتی شروع می شه که خودتون رو از تکرار روزمرگی خارج کنین.

تکونی به خودتون بدین، به دنبال فرصت ها برید و همون کاری رو که از اون ترس دارین انجام بدین. به عنوان مثال، با یه شرکت بزرگ واسه فرصت شغلی مصاحبه کنین. نهایتش اینه که پذیرفته نشید!

 

۵. در نقاط عطف زندگی تون، به خودتون جایزه بدید

راه آینده ی شما حتما نباید سخت و صعب العبور باشه. هر چند وقت یه بار، یه راه انحرافی لذت بخش واسه خودتون بذارین تا ثابت قدم باقی بمونین. در مسیرتون به طرف هدف بزرگ تر، اهداف کوچیک تری رو هم بذارین.

بیشتر  بخونین: چگونگی استفاده اضطراب در جهت مثبت

واسه نمونه، وقتی که در مرحله ی کارآموزی قرار دارین، واسه خودتون یه هدیه ی کوچیک مثل یه جفت کفش قشنگ بخرین. وقتی که کارآموزی رو به پایان رساندید، همون ساعتی رو که همیشه می خواستین واسه خودتون بخرین.

تشکر از خودتون واسه موفقیت ها به شما انگیزه می دهد تا واسه ادامه ی راه، تا جایی که می تونید خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین. یادتون نره شما آدم هستین و آدم ها واسه پیشرفت به انگیزه نیاز دارن.

 

۴. از آدمایی که از شما پشتیبانی می کنن، تشکر کنین

اگه کسی رو دارین که درهرشرایطی به شما اعتماد داره، واقعا خوش شانسین. شاید خیلی از افراد موفق کسائی رو در دور و بر شون نداشته باشن که در شکست ها و پیروزی ها از اونا پشتیبانی کنه.

اگه آدمایی رو دارین که هروقت به ناامیدی می رسید به شما روحیه میدن و می تونید به اونا تکیه کنین، سپاس گزار باشین.

شاید به تنهایی به موفقیت رسیده باشین، اما هیچوقت آدمایی مانند والدین، بستگان، دوستان و معلمان تون رو که در کنارتون بوده ان یادتون نره. اونا از وقتی که شما از صفر شروع کردین و وقتی که در بالاترین درجه قرار گرفتید، در کنار شما بودن.

 

۳. رویاهایتون رو به واقعیت تبدیل کنین

رویاهایتون رو به واقعیت تبدیل کنین

درحال حاضر نصف راه رو با رویا و تفکر مثبت طی کرده اید، دیگه باید اون رو عملی کنین. میلیون ها نفر هستن که زندگی شون خالی از هر رویا و آرزوییه.

بیشتر  بخونین: عکس العمل نخبه های دنیا در برابر شکست و انتقاد سازنده

کسائی که واسه هیچ موفقیتی تلاش نمی کنن، همون هایی هستن که در زندگی به گرد پای شمام نمی رسن. شما با تحمل شکست ها و طردشدن ها، بسیار جلوتر از اونایی هستین که تلاش نمی کنن.

به خودتون یادآوری کنین که اگه حالا به اهداف تون نزدیکین، به این دلیل بوده که جربزه داشته اید تا اونا رو تو ذهن تون تصور کنین.

 

۲. واسه همیشه واژه ی «نمی توانم» رو از دهن تون بندازید

«نگید نمی توانم». شاید بارها این جمله ی کلیشه ای رو شنیده باشین، اما حقیقت محضه. وقتی که فکر می کنین نمی تونید کاری رو بکنین و خودتون رو محدود می کنین، همین اتفاق هم براتون می افتد. همه ی ما توانایی داریم بهترین باشیم.

هروقت به خودتون شک کردین، ۵ بار با خودتون تکرار کنین: «من می توانم انجامش بدهم».

 

۱. شما توانایی انجام هر کاری رو دارین

شما توانایی انجام هر کاری رو دارین

وقتی که صبح ها از خواب بیدار می شید، واسه صبحونه خوردن عجله نکنین. به آینه نگاه کنین و به خودتون یادآوری کنین که امروز روز دیگری واسه نزدیک شدن به اهداف تونه.

شما توانایی و منابع لازم رو در اختیار دارین. هرگونه افکار منفی رو از خودتون دور کنین و به یاد داشته باشین که شما فردی قوی هستین.

شما می تونید خواسته های داخلی تون رو برآورده کنین و قدرت، جربزه و خرد کافی واسه طی کردن این راه رو دارین. فکر مثبت می تونه راهنمای شما در این راه باشه.

منبع: chetor.com

فاضلی

Next Post

رقص گوگل Google Dance چیست؟

ش دسامبر 14 , 2019
رقص گوگل Google Dance یکی از الگوریتمای نامعلوم گوگله و گوگل تا حالا مستقیما وجود اینجور الگوریتمی رو تایید و یا تکذیب نکرده. سرفصل محتوا رقص گوگل (Google Dance) چیه؟ چیجوری بفهمم که سایت من در برابر Google Dance قرار گرفته؟ گوگل دنس موقع سندباکس موقع رقص گوگل چه کنیم؟ رقص گوگل (Google Dance) […]