راهنمای گردشگری دوحه قطر

آشنایی با جاذبه های گردشگری دوحه واسه داشتن یه سفر عالی به این شهر کافی نیس شما باید چند تا نکته مهم و لازم سفر به دوحه رو هم یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ دوحه پایتخت و بزرگ ترین شهر قطره و بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر در اون زندگی می کنن، این به معنی اینه که تقریبا ۲۵ درصد کل جمعیت این کشور در پایتخت هستن، این شهر در امتداد ساحل غربی قطره و مثل بیشتر شهرهایی که در کشورای این ناحیه هستن ساختمانای مدرن و سنتی داره، با اینکه خیلی از مسافران، زیاد واسه دیدن خود دوحه وقت نمی ذارن اما این شهر هتلای خوبی داره و در میان آدمایی که شهری متفاوت از دبی میخوان محبوبیت خود رو پیدا کرده، می خوایم در مورد دوحه حرف بزنیم، با ما همراه باشین.

راهنمای گردشگری دوحه قطر

بهترین زمان واسه سفر به دوحه

دوحه آب و هوایی گرم و خشک داره، چون در بهار و تابستون هوای این شهر شدیدا گرمه بهترین زمان واسه سفر به اون بین نوامبر تا آوریله، در این ماه ها خیلی راحت می تونین در شهر گردش کنین و جاههای جور واجور اون رو ببینین و بیشتر گردشگران هم در همین زمان به این شهر می رن.

نکاتی که باید قبل از سفر به دوحه در نظر بگیرین

  • واسه خود بیمه مسافرتی داشته باشین و فعالیتایی که تحت اون بیمه س رو انجام بدین.
  • قوانین ویزا در این کشور همیشه تغییر می کنه، واسه دریافت آخرین اطلاعات با نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری تماس بگیرین، مطمئن شید که پاسپورت شما از زمان سفر دست کم ۶ ماه اعتبار داشته باشه، هم اینکه از آخرین عکس پاسپورت خود نمونه ای داشته باشین تا اگر در این کشور نیاز به پاسپورت جانشین داشتین با مشکلی روبرو نشید.
  • می تونین کارتای اعتباری، چکای مسافرتی، پول نقد و … داشته باشین، واسه اینکه بدونین بهترین روش حمل پول در این کشور کدامه با بانک مشورت کنین.
  • از چیزای با ارزشی مثل بلیط، ویزت، پاسپورت و چکای مسافرتی کپی جفت و جور کنین.
  • یه ماه قبل از سفر با دکتر خود تماس یگیرید تا از واکسنا و اقدامات پیشگیری کننده اطلاع پیدا کنین.
  • در قطر درمانای اورژانسی عالی انجام می شه اما ممکنه که هزینه اون واسه شما گران باشه به خاطر همین حتما بیمه سلامت مناسبی داشته باشین تا هزینه های پزشکی رو پوشش دهد. شماره اورژانس در این کشور ۹۹۹ه که می تونین در مواقع نیاز از اونا کمک بخواین.

غذا در دوحه

در قطر غذاهای بین المللی پاکستانی، هندی و غربی سرو می شه، غذاهای عادی این کشور برنج، بریانی (برنج، ادویه و گوشت)، سیب زمینی و آب میوه های مختلفه، اگه غذاهای اروپایی دوست داشته باشین هتلای رامادا و ماریوت غذاهای اروپای خوبی داره و واسه چشیدن طعم غذاهای تایلندی اصل هم به رستوران تای تواین یا تای اسنک برید، غذاهای پاکستانی و هندی خیلی راحت در سطح شهر پیدا می شه.

راهنمای گردشگری دوحه قطر

مالیات و انعام در دوحه

در رستورانا معمولا حق سرویس به صورت حساب شما اضافه می شه، اگه این ۱۰ درصد حق سرویس رو در صورت حساب خود ندیدید می تونین از قوانین استاندارد انعام استفاده کنین. معمولا واسه تاکسیای معمولی انعام نیاز نیس ولی به تاکسیایی که خارج از شهر می رن معمولا ۱۰ درصد انعام داده می شه.

آداب و رسوم مردم قطر

قوانین در قطر درخشش این واقعیته که دین مردم این کشور اسلامه، و در همه زمانا باید از قوانین پیروی شه. اگه به این شهر سفر کردین باید مراقب باشین که کارایی انجام ندین که در عقاید فرهنگی و مذهبی بقیه مشکلی ایجاد شه. وارد کردن چیزایی مثل گوشت خوک، مواد مخدر و کتابای مذهبی به این کشور غیر قانونیه هر وسیله ای در چمدون داشته باشین به طور کامل بررسی می شه. زنان باید به شکلی لباس بپوشن که دستا و پاهاشون پوشیده باشه و هر گونه صمیمت بین زن و مرد در ملاء عام ممنوعه. در این کشور نباید کف پای خود رو به کسی نشون بدید یا اون رو به سمت کسی بگیرین، در قرارهای اجتماعی و کاری معمولا از قهوه سنتی در فنجانای کوچیک استفاده می شه. در ایام ماه رمضان خوردن و آشامیدن از طلوع آفتاب تا غروب خورشید واسه مسلمانان و غیر مسلمانان ممنوعه، اما بعضی از هتلای ۵ ستاره هستن که در این ایام واسه غیر مسلمانان غذا جفت و جور می کنن اما باید از قبل با هتل هماهنگیایی رو انجام داد.

راهنمای گردشگری دوحه قطر

جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری دوحه قطر

الی گشت تور قطر

فاضلی

Next Post

بازاریابی و درک نیاز های مشتریان

بسیاری از مردم اشتباهاً واژه بازاریابی را فروش و انجام تبلیغات جهت ترغیب به خرید معنی می کنند. چنانچه کل بازاریابی را به یک کوه یخ تشبیه کنیم فروش بخش کوچکی است که در رأس آن قرار دارد و قسمت اعظم شاید بیش از ۹۰ درصد آن در زیر آب […]