راهنمای سفر به وین

اگه می خواید یه سفر آروم و عجیب رو تجربه کنین ما به شما وین رو پیشنهاد میکنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ بهشت اروپا که تموم موهبتا رو با هم داره. طبیعت زیبای این سرزمین زبانزده و آدما و طبیعت با صلح و صفا کنار هم زندگی می کنن. آرامش و سکوت از مشخصه های اصلی این شهره و می تونه واسه گردشگران یه خاطره بسیار منحصر به فرد رو بوجود بیاره. با ما همراه باشین تا بیشتر از این شهر بدونیم.

با ورود به مرز اتریش این تابلو در کنار بزرگراه دیده میشه: «چراغا رو روشن کنین!» عجیبه در اون آفتاب نورانی و تلالو کوه های آلپ، پیام این تابلو کمی عجیب می کنه. در اتریش اتومبیلا موظف هستن حتی در نور روز، با چراغ روشن رانندگی کنن. زندگی شهرنشینی در این کشور قوانین خاص خود رو داره. سیستم حمل ونقل وین در اروپا نمونه س طوری که هرکی می تونه برنامه روزانه اش رو طوری تنظیم کنه که بدون به کار گیری اتومبیل شخصی در کوتاه ترین زمان ممکن به هر نقطه ای از شهر دسترسی پیدا کنه. رسیدن به ایستگاه مترو، اتوبوس یا تراموا کمتر از ۵ دقیقه وقت می خواد و در ایستگاه هم تابلوها نشون میدن که وسیله نقلیه مورد نظر در چه ساعتی به ایستگاه می رسه یا اتوبوس یا مترو بعدی رو چه موقع باید سوار شد.

در ساعت های پر رفت و اومد، بیشتر از ۵دقیقه بین حرکت دو وسیله نقلیه عمومی فاصله نمی افته. سر وقت به قرار رسیدن در وین، چیزی عادیه و اگه قرار باشه تاخیری هرچقدر کوتاه در حرکت وسایل نقلیه پیش بیاد، مسافران از راه بلندگوهایی نصب شده در ایستگاه از اون باخبر می شن. هرکی وظیفه خود رو به بهترین روش نجام میده و جای اعتراض واسه کسی نمی مونه. اطلاع رسانی به گونه ایه که مسافر حتی قبل از ورود به اتریش می دونه که چیجوری باید در این کشور رانندگی کنه و این اطلاع رسانی در همه زمینه ها دیده میشه. مسافران در پروازای هواپیمای اتریشی راهی وین، در همون زمان پرواز می تونن برنامه حرکت شون رو روی زمین برنامه ریزی کنن. مهماندار هواپیمای اتریشی پرواز بعدی رو هماهنگ می کنه و اگه از اون خواسته شه، برنامه حرکت اتوبوس به داخل شهر رو هم با کمال خوشرویی به اطلاع مسافر می رسونه. بالاتر از اون اگه پرسشی در مورد پرواز و هماهنگی پرواز دیگری باشه، تموم خدمه پروازی هواپیمای اتریشی وظیفه خود می دانند جواب اون سوال رو پیدا کنن. هیچوقت پیش نمیاد که کسی جوابگو نباشه. دلچسبی و آرامش بخشی پس از پرواز بر فراز آسمانا، روی زمین هم با رسیدن به مقصد ادامه می یابد. در فرودگاه، انتظار واسه رسیدن به پرواز بعدی یا سوارشدن از راه ای که راهی مرکز شهره از قبل قابل پیش بینیه. قیمت ها مشخص و ساعت حرکت هم دقیقاً تعیین شده.

با ورود به فرودگاه هرگونه اطلاعات نیاز به صورت چاپی و یا به صورت شفاهی از باجهای اطلاعات قابل دریافت هستش. رزرو هتل چیزی ساده س! که از همون فرودگاه، بدون هیچ هزینه اضافه ای انجام می شه. اگه احتیاج به اتومبیل باشه، با ارائه گواهی رانندگی، بدون این دست اون دست کردن کلید اتومبیل مورد نظر در دستان شماس. در این شهر که آمیزه ای از قدمت تاریخی و زندگی مدرنه، عابر پیاده جایگاه مشخصی داره و این باعث شده رفت و اومد عابر در این شهر به تفریحی به یاد موندنی تبدیل شه. مسافر شرقی که به سر و صدای مشرق زمین خو گرفته تا یه مدت فکر میکنه شنوایی اش رو از دست داده و گرنه چیجوری ممکنه تو یه شهر میلیونی، صدای بوق از هیچ اتوموبیلی در نیاد؟

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی وین پایتخت اتریش

قدیمی ترین دهکده های مسکونی اروپا+عکس

الی گشت تور اتریش

فاضلی

Next Post

راهنمای سفر به کیش و مشهد

پارک ملت مشهد شهر بازی پارک ملت در قسمت شرقی بوستون ملت قرار گرفته.پارک ملت جز اولین پارکای مشهده که در سال ۱۳۵۱ احداث شده.فان فار(چرخ و فلک) این پارک با قطر ۸۰ متر بزرگترین چرخ وفلک خاورمیانه و چهارمین چرخ و فلک مرتفع در دنیاس. دستگاه های شهربازی ملت: […]