راهنمای خرید لباس سایز بزرگ

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ واسه بعضی قوانین کلی، اهمیتی نداره که چه نوع اندامی دارین، اما همه لباسا از این قوانین پیروی نمی کنن. واسه همینه که ما به سراغ جودی آرنولد، طراح برند لباسای اندازه برگ Eloquii رفتیم، تا از مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر بگیرین تا بتونین بهترین لباس ممکن واسه تناسب کامل رو شکار کنین، پرده ورداری کنیم.

۱. خود رو با یه لباس زیر به طور کامل مناسب، مسلح کنین

آرنولد میگه اولین قدم واسه اینکه لباستون کامل مناسبتان باشه، انتخاب یه لباس زیر درسته. لباس زیری که به درستی از بالاتنه تون پشتیبانی نکنه، در وضعیت قرار گرفتن لباستون تغییر بوجود میاره، و باعث می شه ژاکتا و بلوزا در حالتی غیر طبیعی بایستند. بهرحال، لباس زیری که واقعا مناسب باشه، بالاتنه تون رو بالا میکشه، باعث باریک بنظر رسیدن میان تنه تون می شه و طرحی از ساعت شنی بوجود میاره.

وقتی که بخش وسطی جلوی لباس زیرتون بدون چروک خوردن و یا کشیدن کاپا، به طور کامل روی قفسه سینه تون قرار گیرد و شما بتونین دو انگشتتون رو زیر کشای دور اون جا داده و بازم احساس راحتی داشته باشین، اون زمونه که بهترین لباس زیر رو انتخاب کردین. نتیجه، بهبود پیدا کردن بدون این دست اون دست کردن قرار گرفتن لباس هاتونه!

۲. از لباس واسه ایجاد تناسب استفاده کنین

چه اضافه وزنتون در قسمت باسنتان باشه و چه در قسمت میانی بدنتون، آرنولد میگه هدف اینه که با ایجاد طرحی از یه ساعت شنی، توهم تعادل و تناسب بسازین. اولین قدم اینه که شکل بدنتون رو مشخص کنین (ران پر، باسن حجیم، شکم، یا ساعت شنی) تا بهترین و مناسب ترین ترکیب رو پیدا کنین.

مثلا، اگه رانای چاقی دارین، یه دامن فون تا زانو و یه تی شرت کوتاه رو امتحان کنین که باعث میشه کمرتون بیشتر به چشم بیاد و یا یه شلوار گشاد زنونه در کنار یه تاپ یقه قایقی بپوشید که باعث ایجاد تعادل در عرض رانا شده و طرح یه ساعت شنی ایجاد شه.

۳. به درزا دقت کنین

خیاطی و دوخت و دوز واسه منطبق کردن منحنیا، وسیله های قدرتمندی هستن، و آرنولد میگه اونا واسه اطمینان از اینکه لباس به طور کامل مناسبه و هم اینکه واسه ظاهری دلربا، لازمن. صرفنظر از قیمت، بعضی لباسای با کیفیت، شامل ویژگیایی مثل ساسون روی سینه، درزا و برشای عمودی، سه جاف و یا پلیسه هستن.

بدون این اضافات، لباسا خیلی راحت تنها روی بدن قرار می گیرن، بدون اینکه منحنیای بدن رو برجسته و نمایان کنن. پس قبل از رفتن به اتاق پرو، به دوخت لباس دقت کرده و اونو آزمایش کنین: درزها و ساسونا از شاخصهای کلیدی یه پوشاک با کیفیت هستن.

۴. در مورد مناطق مشکل دارتان دچار ناراحتی نشید

در مورد مناطق مشکل دارتان ناراحت نشید، عوضش، بهترین ویژگیای خود رو تقویت کنین و به نتیجه پایانی و کلی فکر کنین. با اصلاح کردن طرز فکرتون، به احتمال زیاد کمتر از وسایل و مدلایی استفاده می کنین که واسه بدن شما مناسب نیستن، و یا واسه متعادل کردن ظاهر در کنار همدیگه جواب نمی دن.

۵. از الگوا و طرحای جور واجور به نفع خود استفاده کنین

به جای خجالت کشیدن از راه راه های افقی و یا طرحای گسترده، سیاست داشته باشین و اونا رو به نفع خود بازی بگیرین! مثلا، اگه پاهای پری دارین، واسه پایین تنه از طرحای شلوغ و یا از یه تاپ یقه هفت و یا یقه باز واسه کشیده نشون دادن ظاهرتون استفاده کنین.

۶. برشایی رو پیدا کنین که مناسبتان هستن

به عنوان یه زن اندازه بزرگ و هم اینکه یه طراح با تجربه، آرنولد میگه همیشه در حال بروزرسانی لباس هایشه، تا وقتی که اونا به درستی، ظاهری قشنگتر براش درست کنن:

  • اگه رانای پری دارین، یقهای قایقی، تاپای آزاد و رها، ملزومات فوق العاده ای هستن. به خصوص وقتی که با شلوارهای گشاد و دامنای فون هماهنگ شن.
  • اگه بالا تنه بزرگی دارین، دامنای فون باعث ایجاد تعادل می شن. در حالی که شلوارای گشاد و لباسای یقه باز به بلندتر نشون دادن نیم تنه کمک می کنن.
  • اگه کمر پهن و شکم دارین، آرنولد پیشنهاد می کنه از لباسای راسته و یا لباسایی با کمربند استفاده کنین تا واسه خودتون کمر بسازین. لباسای کمردار هم مناسب و بخشنده هستن. هم اینکه اینکه باعث ایجاد توهم هیکلی ساعت شنی شکل می شن.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

فاضلی

Next Post

راهنمای داشتن سفری ارزان

سفر و گردشگری نیازمند پوله و شکی در اون نیس اما اگه پول بهونه شما واسه نرفتن به سفره با ما همراه شید تا شما رو با بهترین ترفندهای تجربه سفر ارزون آشنا کنیم. ۱. خونه نگهدار باشین! تعداد زیادی خونه دار در دنیا هستن که ازشما می خوان واسه […]