راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب

واسه خرید یه دستگاه تصفیه آب مناسب اول لازمه که نیاز خود رو مشخص کنین،در مورد اینکه، آب تصفیه شده با چه درجه کیفیتی نیاز دارین.اینطوری راحت تر می تونین دستگاه تصفیه آب مناسب نیاز خود رو انتخاب کنین.کلا دستگاه های تصفیه آب به دو دسته تقسیم می شن.

دسته اول :دستگاه های تصفیه آب بدون پمپ و مخزن

دسته دوم :دستگاه های تصفیه آب RO یا اسمز برعکس (دارای پمپ و مخزن)

دستگاه های تصفیه آبی که برقی نیستن و در اونا از پمپ و مخزن استفاده نشده ممکنه از ۱ تا ۱۰ مرحله فیلتر(بدون محدودیت تعداد فیلتر) در اونا استفاده شده باشه.آب خروجی این دستگاه ها دارای کیفیت مناسبیه ولی این نکته رو در نظر داشته باشین که این سیستما سختی گیر نیستن و در واقع واسه کسائی که پایین اومدن سختی آب واسه اونا مهمه مناسب نیستن.مشکلاتی مثل رسوب شیر آلات و یا کتری و سماور و یا حذف نیترات و این مثل آلودگیا با این دستگاه ها بر طرف نمی شه.

دستگاه تصفیه آب بدون پمپ و مخزن

دستگاه های تصفیه آب RO یا اسمز برعکس که از بهترین روشای تصفیه آب در اون استفاده شده و از بالاترین درجه کیفت از نظر بهداشت و سلامت آب استفاده میکردن.این دستگاه ها به واسطه فیلتر ممبران که در مرحله چهارمشان استفاده شده میتونن سختی آب رو به طور کامل از بین ببرن و نیترات ، نیتریت ،آرسنیک و خیلی از موادی که واسه سلامت ما زیان بار هستن و حتی با جوشوندن آب هم قابل جداسازی نیستن رو حذف کنن.

تصفیه آب اسمز برعکس

یه دستگاه تصفیه آب خونگی خوب و استاندارد شامل قسمتای مختلفی می شه که شما هنگام خرید باید به اونا حواستون باشه.از رابط که کوچیکترین قسمت دستگاهه تا فیلتر ممبران که مهمترین قسمت سیستمای تصفیه آب هستش.همه این قسمتها باید دارای کیفیت لازم باشن تا یه مجموعه کامل واسه تصفیه آب شکل بگیره که در ادامه به این نکات می پردازیم.

از اونجا که در بازار سیستمای تصفیه آب با مارکای مختلفی وجود دارن و هر فروشنده ای برند خود رو بهترین می دونه، پس انتخاب یه دستگاه تصفیه آب مناسب فقط با داشتن اطلاعات لازمه که ممکن می شه. وقتی که یه دستگاه تصفیه آب رو می بینین حواستون باشه تموم قطعاتی که در اون دستگاه به کار رفته باید با برند تولید کننده خود دستگاه یکی باشه.بدیش اینه تماشاگر هستیم بعضی از فروشندگان با خریدن قطعات با برنده های جور واجور و مونتاژ کردن اون در داخل کشور مبادرت به تولید دستگاه های تصفیه آب تقلبی می کنن و واسه داشتن سود بیشتر، از قطعات با کیفیت پایین استفاده می کنن و توجهی به داشتن استانداردای لازم و بهداشتی بودن اجناس ندارن.

فیلترای مصرفی و لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب

پس به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین دستگاه و تموم قععاتی که در اون به کار رفته باید دارای یه برند و مارک باشن و از کیفیت لازم بهره مند.مثلا در دستگاه تصفیه آب همه قعطاتی که در اون به کار رفته ساخت شرکت AQUAPRO بوده و قطعات متفرقه با مارکای جور واجور در اون بکار نرفته.تک تک این قطعات در کارکرد دستگاه موثر بوده و اگه دارای کیفیت و استاندارد لازم نباشن دستگاه با مشکل مواجه شده و مشکلات زیادی رو داره.علاوه بر قطعات ، دستگاه تصفیه آب باید دارای استانداردهای بهداشتی لازم باشه.مثلا موادی که در ساخت قطعات دستگاه استفاده شده هم باید به شکلی باشه که در آب عکس العمل منفی نشون نداده و سلامت شما رو با خطر مواجه نکنن.در واقع در ساخت قطعات دستگاه از مواد FOOD GRADE استفاده شده باشه.AQUAPRO یکی از برندهاییه که دارای استانداردای بین المللی و بهداشتی لازم مثل NSF ,FDA ,WaterQuality بوده و در ساخت فیلترا و قطعات دستگاه از مواد FOOD GRADE استفاده شده.

وقتی که از همه این موارد اطمینان پیدا کردین به سراغ قطعات دستگاه میریم تا اونا رو از نظر کیفیت مورد برسی بذارین.همونطور که گفته شد رابط یکی از کوچیکترین قطعات دستگاه تصفیه آبه که این قطعه هم باید دارای کیفیت لازم باشه.الان بهترین نوع رابط به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب با کیفیت رابط از نوع پوش فیته که شلنگ خیلی راحت در اون قرار گرفته و احتیاجی به تفلن یا سفت کردن نداره.

رابط یا فیتینگ

نکته دیگری که هنگام خرید باید به اون به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین فیلترای دستگاه تصفیه آب هستن.یکی دیگه از ویژگیای دستگاه های تصفیه آب آکواپرو داشتن فیلترای بخصوصه که با بقیه فیلترای موجود در بازار فرق داشته،به این صورت که سر و ته فیلترای آکواپرو بسته بوده و فقط یه قسمت واسه ورود آب داره، به خاطر همین ۱۰۰% آبی که وارد فیلتر می شه تصفیه شده و به فیلتر بعدی و مرحله بعد میره.این قابلیتیه که کیفیت تصفیه آب رو بالا برده و باعث طولانی شدن عمر فیلتر ممبران و فیلترای بعد از اون می شه.این در حالیه که فیلترای متفرقه و مشابه دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار این توانایی رو نداشته ، در واقع سر و ته فیلتر باز بوده بخاطر این همه آب ورودی به فیلتر تصفیه نمی شه و به مراحل بعدی میره،و باعث پایین اومدن عمر فیلتر ممبران و فیلترای بعد از اون می شه.

فیلتر با سر و ته باز

فیلتر ممبران،اصلی ترین،مهم ترین و گرون ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب خونگی اسمز معکوسه.وظیفه این فیلتر حذف ناخالصیای جامد محلول در آب مثل : نیترات ، فلزات سنگین مانند کادمیوم ، سرب ، جیوه ، مس ، آرسنیک ، املاح تشکیل دهنده سختی آب و کاهش سنگینی آبه. با حذف ناخالصیای حل شده در آب ، آب سنگین تبدیل به آب گوارا و سبک شده و سختی بد آب به شکل زیادی کم میشه و باعث جلوگیری از رسوب گذاری آب در کتری و سماور و بقیه لوازمی که با آب گرم و جوش سرو کار دارن می شه.

اخطار در مورد ترفندهای کلاهبرداران!دستگاه های تقلبی

ممبرانای استفاده شده در دستگاه های تصفیه آب آکواپرو ساخت شرکت AQUAPRO و تولید شده در کشور امریکا هستن.حال چیجوری ممبران اصلی رو از نمونه تقلبی یا با کیفیت پایین تر تشخیص بدیم؟واسه این کار کافیه سر و ته ممبران رو نگاه کنین، اگه شیارای استفاده شده رفته در ممبران دارای تراکم بالا باشه و به طور کامل یه هم چسبیده، این ممبران دارای کیفیت لازم بوده ولی اگه این تراکم کم باشه و شیارا با فاصله در کنار هم قرار گرفته باشن، این ممبران دارای کیفیت لازم نبوده.

فیلتر ممبران اصلی

فیلتر یخچال

فیلتر پست کربن Post Carbon این فیلتر هر نوع طعم و بوی احتمالی به وجود اومده از طریق ذخیره شدن آب در مخزن دستگاه رو حذف می کنه.پس اگه این فیلتر از کیفیت و استاندارد مناسبی بهره مند نباشه ، شما در طعم آب تغییر احساس می کنین.

فیلتر مواد معدنی یا Mineral که به عنوان آخرین فیلتر در دستگاه های تصفیه آب بکار میره و مواد معدنی لازم بدن رو پس از تصفیه کامل به آب اضافه کرده و باعث گواراتر شدن اون می شه.این نکته رو به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این فیلتر هم باید دارای استانداردای لازم باشه تا موادی رو که به آب اضافه می کنه واسه سلامت شما خطر نداشته باشه . بدیش اینه بیشتر فیلترای مینرالی که در بازار وجود دارن و روی دستگاه های تصفیه آب متفرقه نصب می شن از نوع متفرقه بوده و دارای استاندارد و کیفیت لازم نمی باشن.

فیلتر مینرال اصلی و متفرقه

خرید دستگاه تصفیه آب

یکی از اهداف اصلی AQUAPROFILTER.COM ، در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل در مورد دستگاه های تصفیه آب به مشتریان و مراجعه کنندگان محترمه.چون که ما باور داریم وقتی که مشتری هنگام خرید دستگاه و یا محصول مورد نظر خود ، اطلاعات کافی در اختیار داشته باشه ، با اطمینان خرید خود رو انجام داده ، و این دلیل جلب رضایت خاطر مشتری می شه.دستگاه های تصفیه آب AQUAPRO نسبت به دستگاه های تصفیه آب خونگی ارزونتر، دارای ویژگیای برتری هستن که در این مقاله به بخشی از اونا اشاره کردیم.این نکته رو در نظر داشته باشین که هیچ ارزانی الکی نیس و هیچ گرانی بی حکمت نیس.حال انتخاب با شماس… با اطلاعاتی که در اختیار دارین خیلی راحت می تونین دستگاه تصفیه آب مورد نظرتون رو انتخاب و بخرین و سطح سلامت خود و خونواده خود رو بالا برده و از زندگی سالم لذت ببرین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

فاضلی

Next Post

راهنمای خرید لباس سایز بزرگ

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ واسه بعضی قوانین کلی، اهمیتی نداره که چه نوع اندامی دارین، اما همه لباسا از این قوانین پیروی نمی کنن. واسه همینه که ما به سراغ جودی آرنولد، طراح برند لباسای اندازه برگ Eloquii رفتیم، تا از مهمترین فاکتورهایی که […]