راهنمای تقویم تخمک گذاری

woman-calendar-pregnant

وقتی که صحبت از باردار شدن باشه تقویم به یه وسیله مهم و کلیدی تبدیل میشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی بان؛ هر خانوم باید بدونه چه وقتی باید منتظر قاعدگی باشه چون نه فقط در سلامت اون اثرگذاره بلکه اگه تصمیم به بارداری بگیره این زمان اهمیت زیادی پیدا می کنه. براساس زمان تخمک گذاری است که می توان شانس بارداری رو بالا برد. همه اون چیزی که باید یادتون باشه روز اول عادت ماهانه س. بعد از اون باید متوسط دوره قاعدگی تون رو بدونین اینطوری می توان به زمان باروری تون فهمید. در حالی متوسط چرخه قاعدگی ۲۸ روزه، چرخه بین روز ۲۲ تا ۳۶ طبیعیه پس زمان خود رو پیدا کنین.

تقویم قاعدگی چه معنی داره؟

تقویم قاعدگی روز تخمک گذاری شما رو نشون می دهد و شما این روزا رو باید بدونین. پس اگر قصد بارداری داشته باشین این روزا شانس بارداری تون بیشتره و اگر قصد جلوگیری از بارداری داشته باشین در این روزا باید رابطه جنسی مواظبت شده داشته باشین.

شانس خود رو زیاد کنین

حالا که با در دست داشتن تقویم زمان باروری خود رو می دونین باید بدونین چه کارایی می تونید انجام بدین تا احتمال باروری رو بالا ببرین پس بدون توجه به اینکه الان در کدوم روز از چرخه قاعدگی هستین بهتره به این موارد توجه کنین تا اگه در این دوره هم امکان بارداری براتون جفت و جور نبود، بتونین واسه ماه بعد واسه روزای تخمک گذاری آمادگی کامل داشته باشین.

هفته اول عادت ماهانه

اگه شما در حالی که امیدوار بودین عادت ماهانه نشید، قانون شدید بازم می تونید مثبت باشین، اگه در این ماه قصد بارداری کرده باشین این می تونه هفته اول بارداری شما باشه. اما اگه فکر می کنین ممکنه عادت بدی باشه که باعث می شه باردار نشید این هفته می تونه یه هفته خوب واسه داشتن عادت های سالم از جمله مصرف اسید فولیکه. این عادت رو از دست ندین.

در آخر اگه عادت ماهانه نشدید چه؟ در حالی که نمی توان به علائم اولیه بارداری اطمینان کرد، بهتره یه آزمایش بارداری بدین تا زودتر خبردار شید.

هفته دوم، شما در بارورترین زمان هستین

دقیق شدن و فوکوس کردن بر رژیم غذایی خود و همسرتون در این هفته کمک می کنه خیالتون از واسه سلامتتون در این دوره باروری راحت باشه. غذاهایی رو پیدا کنین که تعداد اسپرم های همسرتون رو افزایش می دهد. اینطوری احتمال بارداری رو بالا می برید.

یادتون باشه وضعیت رابطه جنسی در افزایش احتمال تخمک گذاری شما در این هفته اثرگذاره. اگه قلبتون واسه داشتن یه دختر قنج می رود یه نظریه هست که می گوید داشتن رابطه جنسی قبل از این هفته می تونه کمک کنه اما اگه پسر می خواهید بهتره این هفته رو واسه قصد بارداری انتخاب کنین.

هفته سوم چرخه ، هنوز در بالاترین درجه تخمک گذاری هستین

هفته سوم چرخه قاعدگی شما هنوز در بالاترین درجه زمان تخمک گذاری هستین و پس بهترین زمان واسه بارداریه. با وجود اینکه شما واقعا دلتون بچه می خواهید یادتون باشه که شما بچه رو به همراه همسرتون می خواهید پس مطمئن شید که هم شما آمادگی دارین و هم همسرتون از نظر روانی و فیزیولوژیک این آمادگی رو داره.

هفته چهارم، از تخمک گذاری دور شده اید

در حالی که ممکنه تلاش واسه بارداری جزو اولویت هاتون باشه اما این رو در نظر داشته باشین که همه زندگی بارداری و بچه داشتن نیس ضمن اینکه با وجود اینکه شما الان با تقویم قاعدگی تون آشنا هستین عوامل زیادی دیگری هم هست که ممکنه نسبت به اونا آگاه نباشین. مثلا تغییراتی که در برنامه غذایی تون می بدید بر این موضوع اثر می گذارد. در عین حال بعضی وسیله ها در سایت ها و اپلیکیشنهای جور واجور هست که شما با دادن داده هایی درباره زمان قاعدگی تون می تونید راهنمایی لازم درباره زمان درست تخمک گذاری بدونین.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری زنان نی نی بان

فاضلی

Next Post

راهنمای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی به بخش مهمی در روند بازاریابی دیجیتال تبدیل شده؛ موفقیت در شبکه های اجتماعی لازمه جذب کاربران بوده و به این منظور باید بتونین رابطه موثری با کاربران خود بسازین. به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ امروزه شبکه های اجتماعی به بخش جدایی […]