راهنمای انتخاب عطر مناسب برای خانمها و آقایان

انتخاب عطر مناسب واسه خانمها و آقایون perfume

به دو دلیل کلی، هر کسی باید یه عطر امضا داشته باشه، یعنی عطری که بقیه اونو به شما می شناسن. این قانون، حتی اگه بعضی وقتا از اون عطر استفاده نکنین، بازم برقراره.

اول اینکه به کار گیری یه عطر، تا حد زیادی لباس پوشیدن در صبح یا حاضر شدن واسه بیرون رفتن در شب رو آسون می کنه، چون دیگه مجبور نیستین عطرتون رو با لباس یا خلق و خویتون هماهنگ کنین. دوم اینکه یه عطر مناسب، می تونه خانوم ها رو جذب کنه.

انتخاب عطر امضا می تونه یه کار هنری باشه، اما ما اینجاییم تا راه رو به شما نشون بدیم.

مطالب زیر رو بخونین تا همه چیز رو درباره ی اینکه چیجوری عطری پیدا کنین که بخشی از استایل شما باشه، یاد بگیرین.

خونواده عطر خود رو بشناسین

اگه به درستی درک کنین که چه عطری شما رو دلباخته خود می کنه، پیدا کردن عطری که قراره عطر امضای شما شه بسیار آسون تر می شه. سیستم طبقه بندی عادی واسه عطرها شامل عطر گل ها (که شامل یک یا چند گل هستن)، عطرهای عنبر (که شیرین و خاص هستن) و عطرهای چوبی (که با رایحه های چوب صندل و سدر مشخص می شن) می باشه.

رایحه های عسل و توتون به خونواده ی چرم تعلق دارن، در حالیکه ترنج و لابدانوم در دسته ی چایپر یافت می شن، و عطرهای آرامش بخش گیاهی با به کار گیری اسطوخودوس، کومارون و گلسنگ ساخته می شن. خونواده های عطر مدرن، شامل عطرهای مرکبات، و عطرهای سبز (که سبک هستن و بوسیله رایحه هایی مانند چمن یا خیار مشخص می شن) می باشن.

بذارین شخصیت شما بینی تون رو راهنمایی کنه

یادتون باشه عطری که انتخاب می کنین معرف شما هستش. پس انتخاب عطری که شخصیت شما رو مشخص کنه، خیلی با اهمیته.

  • اگه شما یه شخصیت مصمم همراه با یه جذابیت پیچیده و در عین حال مرموز دارین، عطری براساس عنبر و مشک انتخاب کنین.
  • مردان جذابی که همیشه بدنبال ماجراجویی هستن، باید ترکیبی با رایحه چوب بخرن.
  • مردان آراسته و اسپرت، بیشتر از همه با عطری احساس راحتی می کنن که به اندازه ی خودشون پر انرژی و پر شور باشه، پس به دنبال عطرهای تازه و نیرو بخش مرکبات، و عطرهای سبز باشین و اونا رو در طول روز تجدید کنین تا قدرتشون رو حفظ کنن.
  • اگه به چیزای عاشقونه علاقه دارین، عطری با رایحه ی گل ها رو انتخاب کنین.
  • مردان حاکم و جاه طلب که دوست دارن بر همه چیز کنترل داشته باشن، با یه عطر فوگر (سرخس مانند) قوی، یه پیام قوی به بقیه می فرستند.

روی شیمی بدنتون کار کنین

شما به احتمال زیاد واسه پیدا کردن عطری که مناسبتان باشه، باید بیشتر از یه بار به مغازه ی عطر فروشی سر بزنین. درسته که رفت و آمدهای زیاد به بازار به بهونه ی پیدا کردن عطر، یه روند خسته کننده هستش، اما به ما اعتماد کنین. وقتی که آخرسر عطری پیدا کنین که باعث می شه بوی گول زننده ای بدین، متوجه میشین که ارزش این همه تلاش رو داشته.

هر بار، بیشتر از سه عطر رو بو نکنین، و یه چیز پشمی مانند روسری، نزدیک بینی تون بذارین و بین عطرها بو بکشین تا چاله بینی تون تمیز شه. در آخر، عطری که با بوی طبیعی بدنتون، بیشترین همخوانی رو داشته باشه، عطری نیس که با بوییدن اون از داخل بطری، بیشتر از همه جذبش می شید، بلکه عطریه که پس از اینکه بیشتر از نصف روز روی پوستتون موند، بازم بوی عجیبی داشته باشه.

محل زندگی و برنامه ی وقتی تون رو در نظر بگیرین

واسه اینکه شدت عطرتون رو مشخص کنین، از راه ی زندگی و شهری که در اون زندگی می کنین استفاده کنین. اگه بطور منظم با همکارانتون برخورد نزدیک دارین، باید از چیزی که به نظر بقیه بسیار قوی یا از نظر شیمیایی تحریک کننده س، دوری کنین. با اینحال، بیرون رفتن در شب، عطری قوی تر رو می طلبد.

اگه چند بار در هفته بیرون می روید، عطری که هم مناسب روز و هم شبه یا عطری که کم کم رایحه اش تغییر می کنه و لایه لایه س رو در نظر بگیرین. آب و هوایی که در اون زندگی می کنین هم باید به شما کمک کنه که عطرتون رو متعادل کنین. کلا، هرچه دما و رطوبت بیشتر باشه، عطر شما باید سبک تر باشه.

ترکیب مناسب خودتون رو بشناسین

یه راه مطمئن واسه بوجود آوردن عطری منحصر بفرد اینه که یه شیمیدان آماتور شید و عطرها رو با هم مخلوط کنین! شما واسه این کار باید زمان زیادی رو در فروشگاه های عطر سپری کنین، اما تلاش کنین ازدو لایه عطر استفاده کنین، مثلا اولین لایه، یه عطر جذاب با بوی مشک، و بعدی عطری شیرین تر باشه.

در آخر چیزی که شما به دنبالشین، ترکیبیه که بهتر از هر کدوم از دو عطر در وقتی که به تنهایی استفاده می شن باشه. بهترین قسمت ترکیب عطر اینه که انجام اینکار تضمین می کنه که هیچوقت هیشکی دیگه از عطری که شما می زنید، استفاده نمیکنه.

حس بویایی یه نفر دیگه

شما الان مهمترین ملاحظات رو در مورد پیدا کردن یه عطر امضا می دونین. اما نکته ی دیگری که ارزش یادآوری داره، اینه که نظر یه نفر دیگه رو هم سوال کنین!

چیجوری عطر اصل رو تشخیص بدیم؟

فرق بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادکلن در چیه؟

سرخاب سفیداب عطر

فاضلی

Next Post

راهنمای انتخاب لباس هایی با رنگ قرمز

از نظر روانشناسی رنگ سرخ بسیار روح افزا و جون بخشه. این رنگ از نظر داشتن خصوصیات خود باعث می شه که چاکراها به حرکت و تلاش مجبور شن. قرمز با انتقال انرژی شدید خود باعث می شه که تحریکات و احساسات فیزیکی بیدار شده و همین بیداری اونا رو […]