راز زیبایی و سفیدی دندان‌ها

سلامت  دندون

پیشنهاد های زیر رو به کار ببندین تا دندانه هایی قشنگتر و مرواریدگون داشته باشین:

به گزارش فرادید به نقل از Reader’s Digest، رژیم غذایی شما روی رنگ دندانهایتان اثر میذاره. چای، سیگار کشیدن، نوشابه، سس سویا از جمله مواد خوراکی ای هستن که باعث بدرنگی دندانه ها می شن.

هر دو سه یا سه ماه مسواکتان رو عوض کنین. وگرنه، با مسواک زدن تنها باعث انتقال باکتری ها به دهنتون می شید. بهترین روش واسه مسواک زدن، قرار دادن مسواک به زاویۀ ۴۵ درجه روی لثه ها و بعد حرکت دادن ملایم اون به شکل دورانیه. مسواک رو مثل مداد دستتون بگیرین تا فشار متناسب باشه.

هر روز صبح از زبانشور استفاده کنین تا پلاک زبانی رو پاک کرده و نفستون رو تازه کنین. یکی از دلایل بوی بد دهن، تجمع باکتری روی زبانه و استفادۀ روزانه از زبانشور می تونه از این مشکل کم کنه. به کار گیری زبانشور از تمیز کردن زبون با به کار گیری مسواک موثرتره.

خوراکیهای “پاک کننده” بخورین که سفت یا ترد هستن و هنگام جویده شدن به پاک کردن دندانهایتان کمک می کنن. سیب، هویج، کرفس و پاپ کورن انتخابهای خوبی هستن. واسه رسیدن بهترین نتیجه، خوراکیهای “پاک کننده” رو بعد از صرف غذاهای دیگه استفاده کنین.

خوش بو باشین. کف دستتون رو لیس بزنین و وقتی که هنوز خیسه اون رو بو کنین. اگه بو می دهد، وقتشه که از آدامس بدون شکر استفاده کنین. اگه دهانشوی مصرف می کنین، حتما از دهانشوی بدون الکل استفاده کنین. دهانشوی هایی که الکل زیادی دارن، بافت دهن رو خشک می کنن و باعث می شن که محیط دهن واسه رشد باکتری آماده شه.

مهمترین کار واسه مراقبت از دندانه ها، مسواک زدن اول صبح و قبل از خوابه. از اونجایی که بزاق که پلاک رو از دندون دور نگاه می داره، در شب خشک می شه، حتماً قبل از خواب پلاک دندانه ها باید پاک شه. هم اینکه اول صبح حتماً مسواک بزنین تا پلاک و باکتری هایی که در بین خواب در دهنتون جمع شده، پاک شن.

خواص نمک و جوش شیرین واسه سفیدی دندون

چیجوری جرم دندون رو در خونه بگیریم؟

دندونای سفید فرادید

فاضلی

Next Post

راز ممنوعیت آدامس در سنگاپور!

لی کوان یو روز دوشنبه در سن ۹۱ سالگی واسه همیشه با مردم سنگاپور خداحافظی کرد. دلیل معروفیت اون تبدیل سنگاپور از یه بندرگاه کوچیک به قطب تجارت جهانیه. لی کوان یو خواسته دیگری هم داشت. حفظ پاکیزگی و رفتار خوب سنگاپوری ها واسه اون در ممنوع بودن آدامس خلاصه […]