راز رسیدن به هدف چیست؟

عادات روزانه موفقیت

موفقیت وقتی بدست میاد که هر روز صبح زود از خواب بیدار شید و قدم های کوچیکی رو وردارین که می تونه رویاهای بزرگتون رو به واقعیت تبدیل کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ معمولا معتقد بودن به اهداف بسیار سخته. تمایل به خوردن مواد غذایی سالم معمولا با دیدن همبرگرهای خوشمزه از بین می رود. واسه رسیدن به اهداف به انگیزه زیادی نیاز دارین.

هممون در زندگی خود مواردی داریم که دوست داریم به اون برسیم. خواسته شما چه رسیدن به اندام مناسب، نوشتن کتاب ، ایجاد یه کسب وکار جدید یا بزرگ تر کردن خونواده باشه زیاد مهم نیس. تنها چیزی که اهمیت داره وجود انگیزه واسه ادامه کاره.رسیدن به هدف واسه همه افراد هیجان انگیزه.

اما قسمت سخت ماجرا معتقد بودن به اهداف و تبدیل اون به واقعیته.

واسه اینکه بتونین در این راه موفق باشین، عادت هایی رو معرفی می کنیم که تحقیقات و تحقیقات انجام شده روی اون ها نشون داده تاثیر مثبتی روی موفقیت دارن.

اراده کردن در بازار

اراده کردن روزانه رو محدود کنین.

  1. تصمیمات کمی در پیش بگیرین:

هر روز چند تصمیم مهم در زندگی خود می گیرید؟ بله صدها و شاید هزاران تصمیم.

از وقتی که از خواب بیدار میشیم ذهن ما در حال تصمیم گیریه. در طول سال میلیون ها تصمیم در زندگی خود گرفتیم و همین امر باعث خستگی ما می شه.

با وجود اینجور خستگی نمی توانیم به راه خود ادامه بدیم. پس متوقف می شیم و دیگه به دنبال تصمیمات خود نمی رویم.

تحقیقات زیادی روی این موضوع انجام شده. یکی از این تحقیقات روی تاثیر اراده کردن در زندگی تمرکز کرده. تحقیق انجام شده نشون میده که اراده کردن از همون منابعی استفاده می کنه که واسه کنترل و جواب دهی فعال مورد استفاده قرار می گیرد.

در تحقیقات جور واجور، تیم محققان فهمیدن که در پیش گرفتن تصمیمات زیاد به ایستادگی جسمی کمتر، مقاومت کمتر در برابر شکست ها، تاخیر بیشتر در کارا و کاهش توانایی واسه محاسبات ریاضی منجر می شه. از این موضوع می توان نتیجه گرفت که با کم شدن تعداد تصمیماتی که در روز در پیش می گیریم می تونیم مشکلات جانبی شکست در تصمیمات خود رو کمتر کنیم.

یه برابری ساده می تونه خوردن صبحونه برابر در روزای جور واجور هفته باشه. در این شرایط دیگه لازم نیس با خودتون روی موادی که در صبحونه میل می کنین جنگ کنین و از خستگی موجود واسه اراده کردن هم کم میشه. همین امر موجب می شه تصمیماتی که زیاد مهم نیستن رو از زندگی خود خط بزنین وبه فکر در پیش گرفتن تصمیمات بزرگ باشین.

relaxation

یوگا و مدیتیشن رو در برنامه روزانه خود بذارین.

  1. وقتی رو واسه جمع کردن حواس اختصاص بدید:

فکر می کنین همه آدمایی که در زندگی خود به موفقیت های بزرگی دست پیدا کردن چه نقطه اشتراکی با هم داشتن؟ همه این افراد موفق در کنار موفقیتی که به دست آورده ان، تمریناتی مثل یوگا رو در برنامه روزانه خود گذاشته ان.

یوگا یکی از گرایش های در حال رشدیه که بیشتر آدما به اون روی می اورند. دلیل خوبی واسه محبوبیت این تمرین ورزشی هست. تحقیقات جور واجور امتیازات یوگا و تاثیر اون روی سلامت جسم و ذهن رو ثابت کردن.

یکی از تحقیقات انجام شده تاثیر یوگا رو روی کارمندان پر استرس مورد بررسی قرار داده. آدمایی که از یوگا استفاده کرده بودن استرس کمتر و بهبود در کیفیت خواب داشتن.

به چه دلیل تمرکز ندارم

در هر لحظه فقط روی انجام دادن یه وظیفه تمرکز کنین.

  1. در لحظه روی یه وظیفه تمرکز داشته باشین:

من رزومه های مختلفی رو در طول سال مورد بررسی قرار میدم. یکی از کارایی که افراد در بخش تواناییای خود می نویسند اینه که می تونن وظایف زیادی رو در زمانِ واحد بکنن.

چند وظیفگی عادت خطرناکیه که بیشتر از هر چیزی به شما اسیب وارد می کنه.

واقعا مطالعه انجام شده در دانشگاه استنفورد نشون داده که چند وظیفگی می تونه از خلاقیت شما کم کنه.

علاوه بر این تحقیقات انجام شده نشون می دهد آدمایی که کارای زیادی رو انجام میدن نمی تونن توجه کنن، اطلاعات خود رو فراخوانی کنن یا به سرعت و به طور موثر کارای خود رو به اتمام برسانند.

گوش دادن موسیقی listen-music

  1. به موسیقی راک یا hip-hop در طول کار گوش بدید:

سال گذشته ایده ای در میان افراد رواج پیدا کرد. در این ایده بیشتر افراد با این چند جمله به موفقیت های زیادی رسیدن.

این جملات اینجور بود: قهوه بخورین، به موسیقی مناسب گوش بدید و کارای خود رو مدیریت کنین.

تی شرت ها و لیوان های تبلیغاتی خیلی از این جملات استفاده کردن. به نظر می رسه این یه روش ثابت شده واسه افزایش خلاقیت و بهره وریه.

در مطالعه ای با نام قدرت موسیقی، محققان به این نتیجه رسیدن که موسیقی های قوی می تونه قدرت و کنترل بیشتری در اختیار افراد بذاره. این تحقیقات از چند موسیقی جور واجور استفاده کرد تا تاثیر هر کدوم رو روی احساسات شخصی مورد بررسی قراردهد.

مطالعه انجام شده به این نتیجه رسید موسیقی پس زمینه ای که به هنگام کار کردن به اون گوش می بدید روی اخلاق شما تاثیر مستقیم داره و این نوع موسیقی می تونه حس قدرتمندی فرد رو بیشتر کنه. برابری شرایط موجود با عادت های جدید اصلا کار آسونی نیس.

بخاطر این پیشنهاد می کنیم یه یا دو مورد از ایده های بیان شده در این لیست رو انتخاب کنین و در زندگی خود به کار ببندین. اگه تونستید یکی از این عادت ها رو خوب مدیریت کنین و اون رو از اونِ خود کنین، می تونید به سراغ بقیه عادتا برید و به کمک اون تغییرات سریع و بهبودهای زیادی در زندگی خود ایجاد کنین.

مراقب عادت هایی که در زندگی خود دارین باشین و در رسیدن به اهدافتون ثابت قدم باشین. موفقیت یه شبه اتفاق نمی افتد. باید خود رو با عادت های خود هماهنگ کنین و مراحلی رو واسه تبدیل رویاهای بزرگتون به واقعیت طی کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی موفقیت

فاضلی

Next Post

راز زندگی زن و شوهر خوشبخت چیست؟

بررسی اندازه رضایت زناشویی از این جهت مهمه که رضایت فرد از زندگی زناشویی بخش مهمی از سلامت روانی فردی حساب می شه. به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ رابطه با همسر جنبه مرکزی زندگی عاطفی و اجتماعی آدم است و نارضایتی زناشویی ممکنه به توانایی زن […]