دیدن یخ و آتش در ایسلند

اگه سرمای زیاد شما رو اذیت نمی کنه و می خواید زیباترین مناظر دنیا رو ببینین پس بهتره واسه خرید تور ایسلند آماده شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ ایسلند شمالی ترین کشور اروپا هستش. مردم این کشور برخلاف آب و هوای سرزمینشان بسیار خونگرم هستن. همین که بدونن ناشناس اید شما خونه دعوت میکنن. در سفر به ایسلند با تصاویری مواجه میشین که حیرت زده تون می کنه و همین طور که محسور زیباییا و عجایب ایسلند شدین، این طرف و اون طرف می رید و از خودتون می پرسین «سرزمینی به این کوچیکی چیجوری این همه زیبایی رو در خودش جا داده!؟» با ما همراه باشین و با چند حیرت زدگی محسورکننده ایسلند آشنا شید:

 

 

آبفشون طبیعی استروکور Strokkur

این چشمه آب گرم طبیعی یکی از معروف ترین آبفشانای ایسلند است که هر ۵ تا ۸ دقیقه فوران می کنه و ارتفاع این آب به ۲۰ متر و بعضی وقتا ۴۰ متر می رسه. آبفشون استروکور گواهیه بر گرمای هسته زمین.

 

 

یخچالای طبیعی ایسلند

بین رانندگی و گشت و گذار در ایسلند هیچوقت حوصله تون سر نمی ره. به خصوص در ایسلند جنوبی که در اون به هر طرف نگاه کنین با دیواری از یخ مواجه میشین.

 

 

آتشفشون Hverfjall

در شمال ایسلند می تونین به قله آتشفشون Hverfjall صعود کنین. این آتشفشون یکی از بزرگترینا در گونه خودشه. قدم زدن روی این آتشفشون هیجان انگیزه. واسه اینکه اندازه این آتشفشون رو تخمین بزنین، آدمایی رو که در تصویر روی لبه این آتشفشون راه می رن پیدا کنین. می تونین چیزی از اونا ببینین؟

 

مرداب Jokulsarlon

این مرداب معروف ترین مرداب یخی در ایسلند است. دیدن این مرداب و تیکه های یخی که با شکلا و اندازه های جور واجور روی آب شناورند و به سمت اقیانوس می رن حیرت زده تون می کنه.

 

ساحل Jokulsarlon

این ساحل که در آیسلند جنوبی قرار داره واسه شما یخ و آتیش به ارمغان می آورد. تیکه های شناور یخی که از یخچالای طبیعی جدا شدن و به سمت اقیانوس میره ماسه های مشکی آتشفشانی رو از ساحل می شویند. این منطقه ترکیبیه از یخای سفید و ماسه های مشکی و دریایی آبی که ترکیب بسیار عجیب و زیبایی رو تشکیل میدن.

 

فعالیتای آتشفشانی دهانه Krafla Viti

در شمال ایسلند پیاده روی بر دهانه آتشفشون Krafla Viti می تونه تجربه ای ماجراجویانه براتون باشه و از دیدن دودهایی که از زمین بلند میشه و مناظر رنگارنگ لذت ببرین.

عجایب و زیباییای ایسلند بسیار بیشتر از این چند مورده. اگه تشنه دیدن طبیعتی ناب و متفاوت هستین، سفر به ایسلند رو تجربه کنین. سفری که پس از برگشت از اون آدم دیگری هستین.

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان

الی گشت تور ایسلند

فاضلی

Next Post

دیدنی های شهر زیبای ونیز

ج سپتامبر 20 , 2019
ایتالیا کشور خوشگلیه و ونیز یکی از عاشقونه ترین شهرهای این کشور و دنیاس. ونیز مرکز منطقه وِنِتو و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و بزرگ ترین شهر بدون خودروی جهان هستش. در این شهر هیچ اثری از دود و ترافیک اتومبیلا و کامیون نیس و تنها وسیله […]