دیدنی‌ترین جاده جنگلی ایران+عکس

قبلا در مطلبی شمارو با آشنا کردیم؛ در این مطلب توضیحات و تصاویر بیشتر از زیباترین اونا یعنی جاده گردنه حیران رو واسه شما عزیزان آماده کرده ایم.

حیران، نام دهاتی ییلاقی و قشنگتر درشهرستان آستارا واقع در استان گیلان می باشه. این داهات در فاصله ۳۰ کلیومتری آستارا قرار داره.حیران از سه روستای حیران سفلی، حیران وسطی و حیران علیا تشکیل شده.

گردنه حیران

گردنه حیران

گردنه حیران از مهمترین جاذبه های گردشگری این داهات هستش که در راه ارتباطی آستارا – اردبیل قرار گرفته ، این گردنه که به همراه روستای ونه بین، حاجی امیر بالا و حاجی امیر پایین از مناطق حفاظتی سیاسی و جغرافیایی استان گیلان می باشه، از یه طرف مشرف به کوه هاییه که پوشیده از جنگل های انبوه است و از سویی مشرف به دره ای نه خیلی عمیق که از بین اون آستاراچای عبور می کنه این رود تعیین کننده مرز استان گیلان ایران و جمهوری آذربایجانه.

گردنه حیران

این گردنه در بیشتر زمان ها در زیر پوششی از مه قرار داره و از نظر طبیعی دره ها و کوهپایه های اون، پوشیده از گل ها و گیاهان جنگلی و مرتعی هستن. با این وجود این گردنه خیلی مرتفع نیس و ارتفاع بلندترین نقطهٔ اون از سطح آبهای آزاد تنها حدود ۱۵۰۰ متره؛ در واقع دلیل اصلی مه تقریباً دائمی گردنهٔ حیران رطوبت دریای خزره، نه ارتفاع زیاد این گردنه.

گردنه حیران

وضعیت امکانات و تسهیلات تفریحی و گردشگری این منطقه که دارای مناظر بکر طبیعی می باشه.

گردنه حیران

اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان امکانات تفریحی و گردشگری رو ایجاد کرده و در سال ۱۳۹۰ با راه اندازی تله کابین حیران موجب پیشرفت و افزایش بیشتر از بیش صنعت گردشگری در استان گیلان و شهرستان مرزی بندرآستارا شده است، رو می توان نام برد.

گردنه حیران

گردنه حیران یکی از جاذبه های زیبای خداوندی طبیعتیه که در منطقه حیران آستارا قرار داره. اگه به این منطقه سفری داشته باشین متوجه میشین که به چه دلیل این نام رو واسه این منطقه انتخاب کرده ان.

گردنه حیران

گردنه حیران

زیبایی زیادتر از اندازه این طبیعت هر تماشاگری رو حیران می کنه. جاده ای که مثل یه مار تنومند به یه کوه بزرگ پیچیده شده، تا ارتفاع بسیار زیادی بالا رفته و ماشینها رو می بینیم که سوار روی این مار دراز در اون ارتفاع بلند در حرکت هستن.

وقتی که این راه قشنگتر طی می شه هر چند دقیقه کوتاه با پیچ تندی روبرو می شیم که باید اون رو دور زد. وقتی بالاتر می رویم در طول راه رستوران ها و سالن های غذاخوری و پذیرایی زیادی رو می بینیم و استراحت های کوتاه در کنار پرتگاه واسه دیدن طبیعت قشنگتر و ماشین هایی که در زیر روی جاده پر پیچ و خم دیده می شن و سر آخر خوردن بلال تازه و موقع رفتن خرید مقداری عسل.

گردنه حیران

گردنه حیران

خیلی از قدیمی ترها وقتی می خواهند زیباترین جاده ای که رفته ان رو نام ببرن احتیاجی به زمان زیادی واسه انتخاب ندارن. گردنه حیران در غرب شهرستان آستارا یکی از مسیرهای اصلی ارتباطی اردبیل به گیلانه.

این گردنه از یه سو مشرف به کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و از طرف دیگه مشرف به دره ایه که رود آستاراچای از اون عبور می کنه. رودی که تعیین کننده مرز ایران و جمهوری آذربایجان (آران) است.

گردنه حیران

پیچ های تند جاده ای که مثل ماری بزرگ الجثه در جنگل های مه آلود و سبز حیران پیچ می خورد راهی به جز توقفی هرچند کوتاه پیش روتون باقی نمی گذارد؛ اونم واسه تماشا.

جاده هایی که استان گیلان رو به استان اردبیل وصل می کنه، از دیدنی ترین جاده های جنگلی ایران به حساب می آیند. جاده ماسال به خلخال مخصوصا در منطقه «اولسبلنگاه»، جاده ماسوله به خلخال که یکی از برنامه های ثابت پیاده گردی طبیعت گرد های حرفه ایه ومعروف تر از همه جاده اسالم به خلخال از این جاده ها هستن.

تله کابین حیران یکی از مناطق نمونه گردشگری استان گیلان و شهرستان آستاراه. این تله کابین به طول راه هزار و ۵۰۰ متر در محدوده روستای حاج امیرونه بین قرار داره.

راه تله کابین حیران از جاده آستارا به اردبیل در منطقه حیران شروع شده و وارد جنگل فندقلو می شه.

منطقه گردشگری حیران بهره مند از ویژگیای رفاهی و تفریحیه که در اول انتها و راه این تله کابین امکانات رفاهی، پیست کارتینگ، هتل و رستوران ایجاد شده تا مسافران ورودی به این منطقه احساس رضایت کنن.

احداث تله کابین حیران قدم مهمی هم جهت با پیشرفت گردشگری گیلانه و گردنه حیران یکی از پرجاذبهترین مناطق گردشگری کشوره.

تله کابین در نقطه ای از گردنه حیران قرار گرفته که از طرف شرق به دریای خزر و شهر آستارا و چشم اندازه های زیبای گردنه حیران و از طرف غرب و جنوب به جنگلای زیبای فندقلو و از شمال هم به شهرهای مرزی جمهوری آذربایجان مشرفه.

تله کابین حیران دارای ۳۰ کابین شش نفره معمولی و سه کابین خاص VIP بوده و ایستگاههای این تله کابین از استانداردترین ایستگاه های موجود در تله کابین های کشوره.

دیدنی ترین دریاچه های ایران

جاهای دیدنی و گردشگری ایلام

بازنشر باشگاه خبرنگاران تور ایران جاده

فاضلی

Next Post

دیدوگرام، سامانه‌ای برای تبلیغات در تلگرام و ساخت ربات تلگرام

اگه صاحب کار و کاسبی ای هستین و می خواید مخاطبان و مشتریان جدیدی رو واسه خود به دست بیارید، مطمئناً اصطلاحات تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام رو از دوستان و آشنایان خود شنیده اید. جذب مخاطب واسه کانال تلگرام، کار بسیار سختیه. با این حال، اگه تبلیغات در تلگرام […]