ده ایده کسب و کار برای علاقمندان به کارآفرینی الکترونیکی

اگه به کارآفرینی و راه اندازی یه کار و کاسبی الکترونیکی علاقه مندید و ایده کار و کاسبی الکترونیکی دارین ولی نمی دونین از کجا شروع کنین یا نگران بودجه اولیه اون هستین، کسب  و کارای  الکترونیکی  گزینه ی خوبی واسه شروع هستن. هزینه های راه اندازی این جوری کسب و کارا به نسبت کم و دامنه ی کسب و کارایی که می تونید راه اندازی کنین وسیعه. در این مطلب ۱۰ ایده واسه راه اندازی یه کار و کاسبی اینترنتی به علاقمندان کارآفرینی ارائه شده است.

۱. راه اندازی وب سایت های آموزشی

با در نظر گرفتن مهارت یا تخصصی خود می تونید یه سایت آموزشی راه اندازی کنین و با ارائه ی محتوای مناسب اون رو به یه کار و کاسبی اینترنتی تبدیل کنین. امروزه نمونه های زیادی از سایت های آموزشی در اینترنت هست. با گسترش فناوری اینترنت و گوشی های هوشمند انقلابی در بخش ی آموزش در حال رخ دادنه. خیلی از دانشگاه های معروف دنیا سایت های خود رو مجهز به دوره های آموزشی رایگان کرده ان. آموزش یه نیاز دائمیه که هیچ گاه به طور کامل برآورده نمیشه. پس اگه خوب عمل کنین و محتوای باکیفیت ارائه بدید احتمال موفقیت شما زیاده. اینجا و اینجا و اینجا چند نمونه از سایت های آموزشی موجود هستن.

۲. ارائه ی خدمات

راه اندازی یه کار و کاسبی اینترنتی براساس توانایی های شخصی و فروختن مهارت خود به مشتریان گزینه ی بعدی واسه کارآفرینی اینترنتیه. فرض کنین شما توانایی طراحی لوگو دارین، یا مشاور کار و کاسبی هستین یا تولیدکننده اپلیکیشن گوشی های همراهید. با راه اندازی یه سایت توانایی های خود رو به مشتریائی که به مهارت های شما نیاز دارن بفروشین. مهم ترین مزیت این کار و کاسبی نبود نیاز به اجاره محل کار و توانایی کار گروهی از راه دوره.

۳. تولید و فروش اجناس

در هر زمینه ای که تخصصی دارین، نویسندگی، نقاشی، عروسک سازی، برنامه نویسی، برنامه سازی (صوتی و تصویری)، از اینترنت به عنوان بستری واسه تبلیغ و فروش اجناس خود استفاده کنین. مهم ترین کار ایجاد و ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه تونه. اعتماد کاربران اینترنتی رو جلب کنین. تصاویر واقعی اجناس رو روی سایت خود بذارین، اگه امکان داره نمونه ی رایگان بفرستین و امکان برگشت دادن پول مشتری رو هم جفت و جور کنین.

۴. برنامه های اجتماعی و سرگرمی

اگه توانایی اجرای برنامه های هفتگی یا ماهانه دارین، برنامه هایی حرفه ای در بخش های اجتماعی-آموزشی و سرگرمی، می تونید سایتی راه بندازید و عضوگیری کنین. حق عضویت ماهانه یا هرساله و تبلیغات محل درآمد خوبی خواهندبود. واسه این کار البته باید برنامه های باکیفیت تولید کنین و اون قدر خوب باشین تا مشتریان حاضر به پرداخت حق عضویت بشن. به مشتریان این اعتماد رو بدین که برنامه ها تا  پایان حق عضویت اون ها تولید میشن. کار و کاسبی های زیادی در این بخش وجود دارن، که یکی از نمونه های موفق اون رو از اینـــجا می تونید ببینین.

۵. فروش رابطه ای   (Affiliate Marketing)

فروش رابطه ای یکی از شکل های جور واجور بازاریابیه که در اون شما اجناس بقیه رو در سایت خود یا سایت های مخصوص این کار تبلیغ می کنین و به ازای فروش یا هر مراجعه کننده ای که به سایت مبدا می فرستید کسب درآمد می کنین. همون طور که از تعریف فروش رابطه ای مشخصه، در این نوع کار و کاسبی شما احتیاجی به ساخت یا تولید محصول یا خدماتی ندارین، تنها بستری واسه فروش اجناس بقیه جفت و جور می کنین. اما در این راه نیاز به جذب کاربران و تبدیل اون به مشتریان واقعی دارین و الا درآمدی دارید! پس فوت وفن های بازاریابی رو باید فرابگیرید.

چند نمونه از کسب و کارایی که براساس فروش رابطه ای بنا نهاده شده ان:

inspirereview.com

thegreenhead.com

thisiswhyimbroke.com

thewirecutter.com

۶. ساختن سایت و فروش تبلیغ

دِرِک هالپرن (Derek Halpern) اعجوبه ی این کاره. اون سال ها پیش سایتی واسه درخشش اخبار ستاره های هنری و شایعات مربوط به اون ها راه اندازی کرد و بعد از چندی سایتش به محل تبلیغ کار و کاسبی های دیگه تبدیل شد. اون حالا موسس و مدیر سایت SocialTriggersه که به ارائه ی محتوای آموزشی می پردازه. درواقع این بخش یکی از عمومی ترین بخش های کسب درآمد اینترنتیه. رمز و راز موفقیت مطالب جذاب، ادامه و ماندگاریه.

۷. جذب اسپانسر واسه محتوای تولیدی برندشده

جذب اسپانسر واسه محتوای تولیدی گزینه ای هم سخت و هم راحته! سخت از این واسه که واسه تبدیل شدن به یه برند تولیدکننده ی محتوا در اینترنت باید زحمت زیادی بکشین و راحت از این واسه که وقتی تبدیل به برند شدید این اسپانسرها هستن که به شما مراجعه خواهندکرد. همون طور که پبش تر گفته شد واسه این کار نیاز به تولید محتوای باکیفیت و دائمی دارین.

۸. مراسم

برگزاری مراسم، مثل سمینارها یا کارگاه های آموزشی و چیزای دیگه ای به جز اینا در اینترنت و یا در دنیای واقعی هم می تونه بخش ی مناسبی واسه کسب درآمد باشه. یکی از نمونه های موفق مایکل استلزنر (Michael Stelzner) است. اون برگزارکننده ی جلسات آنلاین و مراسم حضوری با هزاران شرکت کننده س. اون چند سال پیش کار خود رو با یه بلاگ ساده شروع کرد و حالا بنیان گذار و مدیر سایت socialmediaexaminer.comه.

۹. مربی گری

اگه توانایی مربی گری در بخش ی روانشناسی دارین این بخش دامنه ای وسیع از کار و کاسبی های جور واجور رو شامل می شه. هم می تونید به صورت به طور کاملً اینترنتی به این کار و کاسبی مشغول شید و خدمات مشاوره ای خود رو در بستر اینترنت ارائه بدید و هم می تونید با ترکیب این مهارت با شکل های جور واجور دیگه کار و کاسبی های اینترنتی که در شماره ها بالا بدون گفته شد ضمن تبدیل کردن خود به یه برند، اسپانسر بگیرین یا در دنیای واقعی جلسه یا کارگاه آموزشی برگزار کنین.

۱۰. خلاق باشین!

روش های دیگری هم واسه کسب درآمد در اینترنت هست. کافیه به توانایی های خود و نیازای موجود دقت کنین و یا روند فعلی کاربرانی که به اونا دسترسی دارین (یا می تونید پیدا کنین) رو بررسی کنین و بر اون پایه ایده ای جذاب تولید کنین. مثلاً این یکی از نمونه های خلاقانه واسه کسب درآمد از اینترنته. نکته ی مهم شناخت مشتریان بالقوه، شناخت بازار و آشنا بودن به مسائل فرهنگی بازار مورد نظره.

منبع: اد استور

فاضلی

Next Post

ده دلیل محبوبیت اینستاگرام

ش دسامبر 14 , 2019
براساس یکی از تازه ترین تحقیقات بوجود اومده در دانشگاه نیویورک، اینستاگرام، به عنوان یکی از شبکه های مهم و موثر شناخته شده و در مقایسه با شبکه های عکس محور دیگه مانند پینترست، با اختلاف خیلی از محبوبیت برخورداره. در این مقاله به ده دلیل محبوبیت اینستاگرام می پردازیم. براساس […]