تشک های طبی

این روزها به دلیل یکجا نشینی و عدم فعالیت بدنی زیاد افراد، مشاهده میکنیم که اغلب مردم با مشکلاتی از قبیل دیسک های کمر و دردهای مفاصلی دست و پنجه نرم میکنند.

 

 

اما درد کمر تنها به یکجا نشستن بستگی ندارد. شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما تشکی که شب ها روی آن میخوابید تاثیر به سزایی در سلامت ستون فقرات شما خواهد داشت.

کسانی که با درد کمر اشنا هستند میدانند که خوابیدن صحیح و اصولی بر بستری مناسب چه تاثیری در میزان ارامش ستون فقرات آن ها میگذارد.

اما برای کسانی که با این مساله اشنایی ندارند پیشنهاد میکنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشند تا از همین امروز مانع از بروز دردهای مفاصلی و دیسک کمر در اینده شوند.

تشک طبی و دیسک کمر

کمر درد میتواند در قسمت های مختلف ستون فقرات رخ دهد. از دردهای ایجاد شده در قسمت دنبالچه و قسمت های ابتدایی ستون فقرات گرفته تا دردهای ایجاد شده در قسمت سینه یا میانه ستون فقرات که بدترین نوع درد را دارد.

لذا نمیتوان برای کمر درد نسخه ای کلی نوشت و بیان کرد که همه ی افرادی که کمر درد دارند از یک مدل به خصوص تشک استفاده کنند تا دردهای آن ها فروکش کند.

اما میتوان به صورت دسته بندی شده انواع تشک های طبی را معرفی کرد تا فرد بسته به شرایط بدنی و نوع کمر درد خود بهترین تشک را انتخاب کند.

البته دور از نظر نماند که نظر پزشک متخصص در این زمینه بسیار اهمیت دارد و لذا بهتر است تا قبل از خرید تشک طبی با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

 

انواع تشک طبی

تشک های طبی در سه مدل فنر متصل، فنر منفصل و مموری فوم تولید میشوند که هر کدام از این تشک ها مزایا و معایب خود را دارا هستند. اما به طور کلی گفته میشود که تشک مموری فوم از بین این سه نوع بهترین تشک برای رفع درد کمر است.

پس از مطالعه‌ی مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم می توانید برای انتخاب تشک به اینجا مراجعه نمایید

فنر متصل:

تشک های فنر متصل همانطور که از نام آن ها بر می اید از فنرهایی متصل به هم تشکیل شده اند. این تشک ها در انواع مختلف سخت، متوسط و نرم تهیه میشوند.

نمیتوان گفت که کدام نوع برای کمر درد بهترین است. اگر فردی سالم نیاز به خرید تشک داشت به او پیشنهاد میکردیم تا از تشک متوسط استفاده کند.

اما در این جا با فرد سالمی روبرو نیستیم. هر فردی که کمر درد را تجربه کرده باشد میداند که چه بستری برای خوابیدن راحت او مناسب تر است.

در اینجا تنها به بررسی هر کدام از این مدل ها میپردازیم تا فرد با توجه به نوع کمر درد خود و شرایط بدنی اش بهترین نوع را انتخاب کند.

تشک فنر متصل سخت به گونه ای عمل میکند که هیچ کجای بدن در تشک فرو نمیرود و همه ی اجزا روی تشک قرار میگیرند.

تشک متوسط به گونه ای عمل میکند که قسمت های سنگین تر مانند لگن و باسن در تشک به میزان مناسبی فرو میروند و سایر قسمت ها روی تشک باقی میمانند.

و در نهایت تشک نرم به این صورت است که فرد به میزان بیشتری نسبت به تشک متوسط در تشک فرو میرود و نرمی بیشتری دارد.

به طور کلی تشک های فنر متصل یک ایراد کلی دارند و این ایراد در تشک های دو نفره میتواند ازاردهنده باشد و آن این است که زمانی که یکی از افراد تکان میخورد به دلیل اتصال فنرها به یکدیگر این تکان به فرد کناری منتقل میشود.

 

 

فنر منفصل:

این تشک نیز مانند تشک فنر متصل از سه نوع سخت، متوسط و نرم تشکیل میشود که مانند بالا میزان نرمی و سختی آن ها مشخص میشود.

تفاوت این تشک ها با تشک های فنر متصل در این است که به دلیل منفصل بودن فنرها تکان های یک فرد به دیگری منتقل نمیشود و ارامش بیشتری در این تشک ها وجود دارد.

مموری فوم:

تشک های مموری که بهترین نوع تشک ها برای افراد با کمر درد شناخته میشوند گاها با نام تشک های طبی نیز شناخته میشوند.

 

 

این تشک ها به گونه ای ساخته شده اند که نه سخت باشند و نه نرم به گونه ای که زمانی که فرد روی این تشک ها دراز میکشد با توجه به میزان سنگینی هر قسمت تشک در همان قسمت فرو میرود.

این فروگرفتی به گونه ای است که اجزای بدن در یک راستای صحیح قرار بگیرند و مانع از وارد شدن فشار به هر یک از اجزای بدن باشد.

نکاتی که باید در زمان خرید تشک به آن ها دقت کنید:

دانستن این اطلاعات به تنهایی نمیتواند باعث شود که بتوانید بهترین نوع تشک را برای از بین بردن درد کمر خود انتخاب کنید.

شاید این سوال که چگونه تشک را تمیز کنیم هم برای شما به وجود بیاید و ین نکته هم نیاز به جواب دادن داشته باشد.

نکات مهم دیگری نیز هستند که در زمان انتخاب تشک بسیار اهمیت دارند. با ما همراه باشید تا با هم این نکات را بررسی کنیم.

نوع کمر درد به نسبت تشک:

همانطور که پیشتر نیز میان صحبت هایمان اشاره کردیم نوع کمر درد نقش تعیین کننده ای در انتخاب نوع تشک ایفا میکند.

 

 

به این صورت که باید ببینید روی کدام تشک درد کمر شما کاهش میابد و میتوانید راحت تر بخوابید. برای این موضوع ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

سپس در زمان خرید تشک آن را امتحان کنید. پیشنهاد میکنیم که این کار را با بالشتی که قرار است روی آن بخوابید انجام دهید و اگر میخواهید بالشت جدیدی نیز خریداری کنید همزمان با تست تشک آن را نیز تست کنید.

 

 

وزن تشک:

وزن بدن در انتخاب تشک اهمیت بالایی دارد. چه سالم باشید و چه درد کمر را متحمل باشید اینکه چه وزنی دارید در انتخاب نوع تشک بسیار اهمیت دارد.

اغلب برای افرادی با وزن بالا تشک های سخت تر پیشنهاد میشود که فنرهای منفصل داشته باشند. و برای افرادی با وزنی کمتر تشک های نرم تر.

ابعاد تشک:

ابعاد تشک به دو عامل بستگی دارد. یک اینکه تک نفره میخواهید یا دو نفره. در زمان انتخاب هر کدام از این ها دقت داشته باشید که اگر فردی هستید که در خواب بسیار تکان میخورید پس به فضای بیشتری نیاز دارید و بهتر است از سایزهای کوئین یا کینگ استفاده کنید.

 

 

دو اینکه فضای اتاق خواب شما چه میزان برای تشک فضا دارد. اگر فضای کافی برای قرار دادن تخت و تشک دارید از سایزهای بزرگتر و معمول کوئین و کینگ استفاده کنید در غیر این صورت باید از سایزهای کوچکتری استفاده کنید که در اتاق خوابتان فضای زیادی را نگیرند.

شما می توانید برای خرید تشک طبی به سایت نفیس مراجعه کرده و بهترین گزینه های خرید تشک را مشاهده نمایید.

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *