با کینگ سافت، دیگر کمپانی موسس شرکت شیائومی آشنا شوید

آقای Lei Jun بیشترً به خاطر کار و کاسبی موفقی در صنعت تلفنای هوشمند با نام شیائومی شناخته می شه، اما قسمت بزرگی از پیشرفتای گذشته ایشون رو میشه حاصل حضور اون در دیگه شرکت اش یعنی Kingsoft دونست.

Lei قبل اینکه شرکت فعلیش رو بنیان گذاری کنه، ۱۶ سال از زمانش رو تو یه شرکت چینی تولید کننده و پیشرفت دهنده نرم افزار صرف کرده بود و تازگیاً در مصاحبه ای ذکر کرده تجربیات حاصل از همون شرکت دلیل گشته تا شیائومی موفق امروزی رو پایه ریزی کنه؛ نگفته نمونه که ایشون الان مدیرعامل هر دو شرکت مورد بحث حساب می شه.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

کینگ سافت کار خودشو به عنوان یه حریف محلی واسه اجناس مایکروسافت شروع کرد. اونا اول در ۱۹۸۹ یه نرم افزار ویرایشگر متن تحت نام WPS و مشابه Word عرضه کردن و بعد آقای Lei در سال ۱۹۹۲ درست وقتی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود به استخدام شرکت نامبرده درآمد و ظرف پنج سال تونست راه خودشو تا سمت مدیر دلیلی باز کرده و بر صندلی اون تکیه زند.

از طرف دیگه Lei به خاطر ساعتای طولانی و دقتی که صرف کارش می کرد، از طرف حلقه شرکتای تکنولوژیک زادگاهش ملقب به "کارگر نمونه" شده بود و در اصل انگار میشه گفت ایشون سرسختی رو در کینگ سافت فرا گرفت. کمی بعد شرکت نامبرده به دلیل نبود رعایت قوانین کپی رایت در چین با چالشای زیادی روبرو شد و در همپا گشتن با اسمای بزرگ اینترنتی سرزمین اژدهای سرخ مثل Tencent هم خیلی موفق عمل نکرد.

در آخر کینگ سافت در ۱۹۹۸ واسه نجات از بحران سایت تجارت الکترونیک خودش با عنوان Joyo.com رو راه اندازی کرد و سال ۲۰۰۴ آمازون نسبت به تملک این سایت بیان تمایل و بعد اونو تصرف کرد.

آقای Lei در سال ۲۰۰۷ و همزمان با اولین عرضه عمومی سهام کینگ سافت در بازار بورس شرکت نامبرده رو ترک کرد، چون ایشون در تموم عمرش میخواس شرکتی شناخته شده در میدون جهانی تاسیس کنه و به این باور رسیده بود که انجام اینکار از راه برندی که به اجناس نرم افزاری تکیه داره تقریباً نشدنی یا خیلی سخت میشه.

Lei Jun

Lei Jun

سال ۲۰۰۷ فکر می کردم کار و کاسبیای در رابطه به نرم افزار در چین به آخر خط رسیدن، چون ما وارد عصر اینترنت و سرویسای اینترنتی شده بودیم.

Lei در ۲۰۱۰ شیائومی رو تاسیس می کنه و با پیشرفت روز افزون و بسیار سریع اون یه سال بعد دوبارهً به کینگ سافت برمیگرده و سمت ریاست اونجا رو هم به خود اختصاص میده. از همون زمان دو شرکت همکاری نزدیکی رو با هم تجربه کرده و همین امر دلیل می شه برند فعال در میدون گیمینگ و نرم افزار ارزش سهامش شدیدا رشد کنه. ضمن اینکه تازگیاً تمرکز کینگ سافت روی خدمات براساس کلاود معطوف شده و تلاش داره در این میدون اسم و رسمی دست و پا کنه.

Zhang Hongjiang، مدیر اجرایی کینگ سافت، بخاطر این میگه طی نشستی که سال گذشته با Lei Jun داشتیم مواردی که در آینده می تونستیم به اونا بپردازیم رو بررسی کردیم و بعد عزممونو جزم کردیم به سمت تکنولوژیای کلاود بریم.

آقای Lei از شرکت نرم افزاری خود مستقیماً خواسته هم جهت و همجهت با شیائومی شده و تموم حواس خودشون رو متوجه پلتفرم موبایل کنن. بر همین پایه کینگ سافت در تغییری ۱۸۰ درجه ای پیشرفت نرم افزار و بازی رو واسه کامپیوترای شخصی متوقف و ایجاد کالاهایی موثر واسه تلفنای هوشمند رو در دستور کار خود قرار داده. اونا هدف گذاری کردن که بر سرویس پردازش ابری علی بابا هم پیروز شدن.

Zhang حاضر نیس از درآمدها و پیشرفت خدمات کلاود شون بگه و فقط اشاره می کنه تقاضاهای در رابطه و فروش این سرویسا نسبت به سال گذشته سه برابر شده. درآمد کینگ سافت در سه ماهه اول ۲۰۱۵ نسبت به همین بازه وقتی در سال گذشته رشدی ۶۴ درصدی داشته و حالا به ۱۷۷.۴ میلیون دلار رسیده، ً شرکت مورد بحث در سال مالی ۲۰۱۴ هم افزایش درآمدی ۵۴ درصدی رو تجربه کرده.

edame

Next Post

خرید و فروش ضایعات :آهن،مس،آلومینیوم،پلاستیک و...

 تمامی اجسامی که در اطراف ما وجود دارد و از انها استفاده میکنیم ممکن است رویداد هایی مانند: شکستن، تبخیر شدن، زنگ زدن (برای آهن آلات)، آب رفتگی و صدمه دیدن و سایر موارد دیگر، برای آنها رخ دهد که این رویداد ها باعث ضایع شدن و از بین رفتن […]